Příspěvky uživatele - 233.236

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poradíte, co s touto třešní?, 15.7.2012
Všetky 3 kostrové konáre nového "podpníkového" stromku môžete na jar prevrúbľovať na koziu nôžku. Vrúble srdcovky si nastrihajte už v decembri a dajte do mikroténu do chladničky (0 až+2 st.Celzia). Nepeknú korunu mladej srcovky však môžete na jar... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 15.7.2012
Od rastlín a byliniek pestovaných v hrantíkoch cez zavoškavené jablone sme sa v diskúsii dostali až k izbovým rastlinám a "typickým" plodinám v našich záhradkách- citrusom. Bolo by dobré, keby sa ozval napr. niektorý jabloniar so skúsenosťou, ako mu... celý příspěvek >
Meruňky Pincot a Kioto, 15.7.2012
Keď som tam v tom ťažkom ílu kopal pivnicu ("sklep") pod budúcou záhradnou chatkou, narazil som na hrubý ("tlustý") koreň starého viniča ("révy"). To dokazuje, že koreňová sústava rastlín dokáže preraziť aj udusanú ťažkú zem bez toho, že by sa... celý příspěvek >
První broskvoně dozrávají, 15.7.2012
Nerád som Ťa obťažoval, Petře, ale som rád, že si napísal asoň trocha viac o chuti Fénixu. Keďže z diskutujúcich na fóre, najviac popisuješ chuť ovocia, považujem Ťa za skúseného hodnotiteľa. Preto mi dovoľ ešte raz zopakovať: Bol by problém porovnať... celý příspěvek >
Roncet, 15.7.2012
V minulosti sa mi podobné príznaky na listoch ako u p.Zyjana tiež vyskytli. Podobnosť s roncetom však pričítam účinku herbicídov zaviatych vetrom z družstevného pola za plotom, event. účinku listových stimulátorov v listovom hnojive Harmavit.
Meruňky Pincot a Kioto, 15.7.2012
P.Petr z Pardubíc má istotne svoje cenné skúsenosti, ktoré mu nikto neberie ani nevyvracia. Rešpektujem jeho argumenty. Škoda, že nám stále neprezradil, ako chutí skorý Fénix? K otázke sadzovitosti či chrastavitosti názor nemením: Aplikácia zdraviu... celý příspěvek >
První broskvoně dozrávají, 15.7.2012
Pokiaľ 2-3 hodiny po aplikácii postreku neprší, nemusíte sa pane Ivo obávať zbytočnosti zásahu. Postrek, najmä ak ste pridal zmáčadlo, bude po tomto čase už aj vnútri rastlinných pletív. Striekať fungicídy iba na sadzovité či chrastavité plody, napr.... celý příspěvek >
Kdouloň - roubování, 13.7.2012
Už sme tu o tom vlani diskutovali. Niektoré kultivary potrebujú. Skúste pohľadať napr. vlákno Cydonia oblonga.
Česnek bez stroužků, 13.7.2012
Mne se Lído v otázke trvanlivosti najviac osvedčil širokolistý paličiak Staník. V pohode spolu s ostatnými sortami prečkal februárové mrazy v záhradnej drevenej šope. Až v apríli začali strúčky mäknúť a vybiehať. Zatiaľčo Dukát, Jovan a Záhorský už... celý příspěvek >
Topfirst, Herman - dotaz, 13.7.2012
Plody Hermana mi vzhľadom pripomínajú rynglótu a nie slivku. Som rád, že Katinka je chutnejšia. Vysadil som si ju na jar do vinohradu, spolu s Gabrovskou. V auguste plánujem (keď začne rodiť) konzumovať Hanitu, ktorú som vysadil doma v záhradke.... celý příspěvek >
Meruňky Pincot a Kioto, 13.7.2012
Zdravím Libor! Slabé kvitnutie či redukcia mrazom je vždy horšia alternatíva. Navyše tých pár plodov čo ostane v korune dozreje výrazne skôr. Do tieňa by som marhuľu nesadil, na slnku sú plody chutnejšie. Pri sadení do ílovice je nutné kupovať... celý příspěvek >
Ako spravne pestovat cibulu a cesnak?, 13.7.2012
V prípade, že máte piesčitú zem, chápem dôvody hlbokej sadby, najmä v poslednom suchom období. V ťažšej pôde však stačí polovičná hĺbka oproti Vami odporúčanej. Tiež mi niektoré strúčky padli, ale nie preto, že by boli plytko vysadené. Od augusta... celý příspěvek >
Ako spravne pestovat cibulu a cesnak?, 12.7.2012
S tou hĺbkou sadenia cesnaku 12 cm (!) ste to Lído trocha prešvihla. Verte mi, že stačí 5 cm. Cesnakové palice sa najmä počas suchého počasia zatiahnu ešte hlbšie, takže aj tak budete mať prácu pri zbere vytiahnuť ich von. Používam k tomu jemné... celý příspěvek >
Choroba meruňky, 12.7.2012
Pre okamžitú terapiu deficiencie draslíka odporúčam strieknúť na list organicky viazaný draslík v špecialite CUKROVITAL K-400.
Co je to za odrůdu?, 12.7.2012
Zdravím Vás Petře! Môžete veriť, že to, čo Vám vyrástlo, je podpníkový vinič, nie Ruland sivý. Ak máte vzťah k vrúbľovaniu, je síce už dosť neskoro, ale ešte byste podpník mohol prevrúbľovať systémom zelené do zeleného. Odrežte jednokolienkový rezok... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika