Česnek 2017/2018



host - 95.205 (?)
16.11.2017 13:03

Styděl bych se za šmírování. Možná se časem přizná, že oslabení zapřičiňuje chemie zemědělská (uschlé břízy v mém okolí), nebo chemie obsažená v záplavových vodách. Mě učili, že tyto nízké, údajně primitivní organismy, nenapadají žádné zdravé jedince, respektive zdravý jedinec se jim ubrání. Také to může mít na svědomí závlékání organismů, které tady nikdy nerostly - exolické stromy, traviny, nebo cokoliv jiného. Pak se hledají různé výmluvy a omluvy. Je pak na každém z nás, zda tomu věříme, nebo ne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 215.7 (?), 15.11.2017 20:15

Třeba taky proto - To je ale blbost... chcete říct, když v září/říjnu zasadíte česnek, že vám do zimy nevyraší, a když vyraší, že je nemocný? Za ty 2 měsíce vyleze každý česnek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 16.11.2017 7:42

Nevím komu to patřilo ta odpověď -To je ale blbost- Tak ještě jednou.V říjnu zakreju plachtou pozemek   a v listopadu sazím do suché země, Neztěžuju si, že se mi to lepí na boty a pod.Nic do zimy nevyleze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.130 (?), 16.11.2017 8:57

Ptal jste se na rýpání, tak jsem vám odpověděl. Určitě jste si všiml, že neni nikde ani písmeno k vašemu způsobu pěstování česneku, ale bylo tam to proč vysvětleno. Vyjevil jsem zde svůj názor, který ošem nesdílí to co voní většině a bylo to na někoho, kdo vehementně zastává teorii o pozdní výsadbě. Myslím si, že je scestná a utvrzuje mne v tom vjádření výzkumáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.133 (?), 16.11.2017 9:44
Sazet by se melo v lete- dulezite je, aby to bylo v trenkach! Houbove choroby jsou povery!😂
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.82 (?), 16.11.2017 9:55

Něco na tom je. Chtělo by to vyzkoušet, nejlépe ihned po sklizni, ale na to máme výzkumáky. Nevím, jestli výraz houbové choroby je správný. Houby jako takové, pomáhají v likvidaci nemocných, poraněných jedinců a urychlují jejich mineralizaci a tím přispívají velmi významně kolohěhu v přírodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.11.2017 10:13

Nemáte pravdu, že houby napadají nemocné a poraněné jedince. Houby a plísně většinou napadají rostliny bez ohledu na jejich zdravotní stav.

Začněte např. posledním medializovaným případem, kdy houby likvidují zdravé jasany v lužních lesích. Pokračujte přes ostaní stromy a následně i zeleninu. Většina z rostlin je ohožena nějakou houbou či plísní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.205 (?), 16.11.2017 13:03

Styděl bych se za šmírování. Možná se časem přizná, že oslabení zapřičiňuje chemie zemědělská (uschlé břízy v mém okolí), nebo chemie obsažená v záplavových vodách. Mě učili, že tyto nízké, údajně primitivní organismy, nenapadají žádné zdravé jedince, respektive zdravý jedinec se jim ubrání. Také to může mít na svědomí závlékání organismů, které tady nikdy nerostly - exolické stromy, traviny, nebo cokoliv jiného. Pak se hledají různé výmluvy a omluvy. Je pak na každém z nás, zda tomu věříme, nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.11.2017 9:55

Pán měl na mysli (a těžko říct, jestli tento pán nebo někdo úplně jiný, a s kolika vlastně diskutujeme, když si neustále mění IP adresy a nemají ani tu slušnost se podepsat), že mi je fuk vyjádření jeho výzkumáku a jeho útočící příspěvky. Že zastávám (obhajuji, ale nikomu nevnucuji) postoj pozdní výsadby, protože to tak doporučují všichni pěstitelé (ano, věřím jim, a jejich argumenty mají logiku), protože to tak dělal můj táta, protože to tak i já dělám vždy a vždy mi na jaře 100% vzejde bez jakékoli choroby či napadení, a úrodu mám v létě bezvadnou. Dokonce jsem mu argumentoval událostí z roku 2012, kdy česnek zničil na jaře mráz, protože už byl ve vegetaci, zatímco pozdní výsadba (nebo chladnější stanoviště) bylo velmi účinné opatření, česnek na jaře ještě ve vegetaci nebyl a mráz jej nezničil. Ale pán na to není schopen relevantně zareagovat, je nrýpe a rýpe. Do třetice jsem zpochybnil jeho tvrzení, že česnek, který vyrazí před zimou, je nemocný. Vím, že se tak zachová každý zdravý česnek. Ona stačí jen ta zkušenost (a asi ji má každý), když člověk nějakou cibuli či česnek zapomene v záhoně, že mu začne růst ještě před zimou. Víc k tomu nemám co dodat, očekávám další anonymovo rýpání, ale je jen ztráta času něj reagovat. Každý má svou zkušenost a udělá si sám názor, co je pro něj nejvhodnější. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radim.twist - (7) - 115.37 (?), 16.11.2017 13:50

Dobrý den, se zaujetím sleduji tuto debatu. Vloni jsme sázel (na doporučení prodejce) v prosinci a zem uz byla částečne zmrzlá. Byla to úmorná práce, tak jsem se letos zařekl, že vysázím "za sucha" 10.10. No a česnek je už venku :-(. Tak nějak jsem doufal, že nebudete mít pravdu a i další roky budu sázet na pohodu, ale... asi to budu muset s tím termínem nějak vychytat. Zahradničím v Olomouci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 17.11.2017 10:13

Mám obavy, že se pan Kozák v jednom mýlí, a to že totiž r. 2012 byl naprostou výjimkou, zimy jsou teplejší a vpády silných mrazů budou též častější, extremicita statisticky roste, takže pro mě to znamená být více flexibilní, sázet budu do dobře prokypřeného lehce vyvýšeného záhonu, takže bláto při sázení nehrozí, strukturu zeminy si snadno ohlídám.

Aktuální předpověď od úterý slibuje oteplení, které bude zejména v Čechách gradovat nad +10st., takže určitě ještě budu nějakou dobu čekat, zámraz do konce listopadu nehrozí, kdo vysadil riskuje:-)

Roman z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika