Česnek 2017/2018



host - 187.216 (?)
13.11.2017 14:27

Zapíchal jsem česnek do země na Martina. Nijak příjemná práce to nebyla. Po nočním dešti, teplota sotva nad nulou, studenej vítr. Moja se mou ani nejela, byl jsem na to sám.

Poprvé a naposled tak pozdě, napříště max tak jak tu už padlo -  ve vestě nebo mé oblíbené vytahané mikině.   j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 13.11.2017 14:06

My malopěstitelé sázíme ručně, t.j.podpučím dolů. Ale bříška česneku sázím také jedním směrem!  Větší pěstitelé používají tzv. babosed nebo baboleh.Ale je to vlastně také ruční sázení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.5 (?), 13.11.2017 17:46

Tak jsem si váš odkaz otevřel a v galeri viděl baboleh, kde pěkně nabalení hoši, aby nezmrzli, prakticky sadili ručně, akorát se u toho vezli v polze ležmo. Nedalo mi to a tak jsem si tam brnklu. Pán mi zděli, že ještě nesadili a ž čekají až to trochu obeschne. Kounul jsem do předpovědí, nic moc pěkného je nečeká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 13.11.2017 12:06

Dobrý den. Sázím pomocí výsadbového prkna na kterém mám vyznačený spon stroužků napříč záhonem o šířce 120cm. Hloubka brázdičky 10cm, stroužky paličáku od sebe 12cm směrově bříškem orientované k jedné straně brázdičky.  Výsledek dle mého velmi dobrý. Zkusím dát foto. Stanislaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 13.11.2017 14:27

Zapíchal jsem česnek do země na Martina. Nijak příjemná práce to nebyla. Po nočním dešti, teplota sotva nad nulou, studenej vítr. Moja se mou ani nejela, byl jsem na to sám.

Poprvé a naposled tak pozdě, napříště max tak jak tu už padlo -  ve vestě nebo mé oblíbené vytahané mikině.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 13.11.2017 14:54

Čili s havranamawink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 13.11.2017 15:09

Dobrý den. Přiznám se, že se pozdním termínem výsadby vůbec nezabývám. Mám zdravotní omezení a sázím tehdy, když jsem v pohodě. To foto je z 16. října, to jsem sázet začal. A pak jsem v dalších dnech pokračoval, protože toho do země dávám docela dost. Nemám na zahradě monokulturu, takže se nějakých chorob vůbec nebojím a ještě nikdy jsem nezaznamenal nemocnou paličku. Fuzarium je všude kolem nás, ale i ono má své nepřátele, kteří to v pohodě řeší za nás. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 13.11.2017 17:50

Nijak příjemná práce to nebyla

- laugh jó zahrádkařina je řehole..vítr, mráz, sníh, ale agrotechnické lhůty se musí dodržet. Kdo potřebuje teplo, jde do supermarketuwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 13.11.2017 19:02

Sázím pravidelně na své narozeniny (3.11.) a ještě se nestalo, že by vylezl dřív a úroda je vždy slušná, sázím 80 stroužků, což nám v pohodě stačí, takže ani hnusné počasí není nijaká tragédie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.4 (?), 15.11.2017 15:29

Dnes ráno, bylo vše bílé, samá jinovatka, kaluže zamrzlé, dalo se klouzat. Podle AccuWeather, bylo v noci -3°C. V dopoledních hodinách teplota stoupla, povrchová vrstvička půdy roztála a měli jsme parádní blátivé kluziště a pěkně olepená bagančata. Jak stvořené, pro zastánce pozdní výsadby česneku. Pacinky jako hrábě a sázený stroužek, ne a ne se odlepit z koule bláta na konci ruky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 15.11.2017 18:32

Kolego, proč pořád do těch lidí vrtáte? Vždyť bude ještě hezky a taky vám nebudem psát že jsme chodili v tričku.Taky vás nebudu poučovat, že sázím česnek vždy do suché země, protože nejméně měsíc mám záhon přikrytý plachtou, aby působilo dusíkaté vápno.Nebo to snad děláme špatně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika