Česnek 2017/2018



host - 243.114 (?)
4.11.2017 22:04

Hodně wink . Tak když si sázíte česnek pro vlastní spotřebu, tak víte kolik ho tak asi spotřebujete a podle toho sázíte. Co je na tom k nepochopení?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 147.130 (?), 4.11.2017 17:23

Podle mě už se dá sázet kdykoliv, nejbližší měsíc je ideální, teplota půdy v 5cm okolo +7, loni jsem sázel část už pod zmrzlou krustu a byl mizerný a vytlačený mrazem nahoru (Benátčan).

Spíše mě zajímá ono hnojení cereritem pod patu, nasypat trochu granulek do jamky před sázením, děláte to někdo?Snad se tím kořínky nespálí? Je fakt, že česnek je II. trať a posypat cereritem jen povrch záhonu je pro kořínky v 15-20cm asi nicmoc. Kozák píše, že pak ani spon 15x15cm nebyl problematický, a to se mi líbí, z minima prostoru vytěžit maximum, 50cm vzdálenost mezi řádky by byla asi ideální, ale nesázím na pole, ale na minivyvýšený záhonek, zkušebně to tak udělám na 3x1m, bude se to asi blbě okopávat, ale si poradím.

Roman z Vysočiny (425mnm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 4.11.2017 19:37

Sázel jsem 25.10. Dnes jsem se koukal a má kořínky cca 2 cm a neraší. Ozimá cibule má kořínky cca 1 cm a je malinko narašená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.105 (?), 4.11.2017 19:50
Ja som to naplanoval na pondelok, dnes este bolo mokro, vysadim cca 80 strucikov. Minuly rok som sadil 5 novembra a cesnak bol pekny. Mna by zaujimalo co robia s tolkym cesnakom ti co sadia okolo 500 ks, to rozdavate znamym?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.11.2017 20:10

Nepatřím k těm, kteří sázejí česneku hodně. Ale mnozí z nich (z nás) ho konzumují už za zelena. Zelený česnek i s natí je výborný. To se ho potom spotřebuje mnohem víc. Pokud jde o sázení, já sázím obvykle v říjnu. V minulosti jsem něco sázel i při oblevě v lednu, ale rozdíl ve velikosti nebyl viditelný. Možná, že ještě něco vysázím později a budu mít maličko rozfázovanou sklizeň.

Česnek za zelena v květnu
Česnek za zelena v květnu
Česnek s natí v červnu
Česnek s natí v červnu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 4.11.2017 20:34

neviem, čo robia tí čo zasadia 500 ks cesnaku. ja som toľko prvý rok, minulý rok som približne 300 ks zasadil... mám veľkú záhradu v neúrodnej oblasti, tak sa snažím pestovať to, čomu sa darí a práca s cesnakom mi príde rovnako náročná ako so zemiakmi s tým, že cesnak nemusím chemicky ošetrovať. v prípade, že bude toho veľa (môžu prísť krúpy alebo iné vrtochy počasia), tak to rozdám susedom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 4.11.2017 21:56

To vážně všichni počítáte stroužky, co nasázíte? K čemu je to dobré. Počítáte u každé odrůdy nebo nějaký průměr stroužků napříč odrůdami. Dnes jsem do země zahrábnul 4,5 kg. Kolik je to stroužků?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 4.11.2017 22:04

Hodně wink . Tak když si sázíte česnek pro vlastní spotřebu, tak víte kolik ho tak asi spotřebujete a podle toho sázíte. Co je na tom k nepochopení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 4.11.2017 22:58

cesnak pred sadbou morím v sulke, teda chcem vedieť koľko strucikov mam pripravit, aby som namoril priblizne kolko potrebujem. ked viem aký dlhý je riadok, ako husto budem sadit, tak nie je problem vypocitat pocet struckov. na sadenie mam sablonu, aby som ho daval priblizne rovnako od seba... a tiez chcem vediet aku cast zahrady mam pred sadenim pokopat a prekyprit. kazdy nech si robi podla seba, ja som napisal ako to robim ja... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.150 (?), 5.11.2017 7:06

Bunny, jaký máte fígl na přípravu potřebného množství roztoku Sulky na dané množství česneku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 5.11.2017 8:07

idem za mamou, ktorá celý život zavára ovocie a zeleninu, teda pripravuje nálev, opýtam sa koľko "nálevu" budem potrebovať, tá pozrie na cesnak a povie mi :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika