Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dnes jsem konečně sázel, včetně ozimé cibule. Mořil jsem Sulkou přes noc, pak asi půl hodiny v Rovralu. Tošku jsem brouzdal po internetu ohledně moření česneku proti houbovým chorobám sadby:

U nás není povolený žádný fungicidní chemický přípravek.

Lze mořit pomocnými přípravky Clonoplus, Gliorex, ale nic moc.

V zahraničí se spíš používá zálivka fungicidem při výsadbě. A to účinnými látkami tebuconazol, boscalid, fludioxonil... Tebuconazol je Horizon, Boscalid je Cantus a složka např. Signum, fludioxonil je složka Switch. Někde jsem našel i zmínku o azoxystrobinu Ortiva. Nejdostupnější je tebuconazol v Horizonu. Účinkuje výborně, ale je fytotoxický, stroužky nemusí vůbec vyrašit. Snad v něm mořit lze, stroužky se musí ihned vysázet! Zálivka se musí provádět přesně, nesmí se překročit určitá dávka na plochu! Čili také nic moc perspektiva.

Moření captanem (Merpan) je neúčinné. Totéž thiram (Thiram Granuflo).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika