Účinnost postřiku hřebíček + skořice proti plísním



host - 236.1 (?)
18.12.2021 10:29

Proč nepoužíváte na zakořenění řízků stimulant k tomu určený a nahrazujete jej skořicí a aspirinem?
Akupresivním substrátem myslíte asi supresivní substrát

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 243.226 (?), 25.2.2022 19:37

Pánové, děkuji Vám za Vaše názory. Jediné co mě mrzí, že hodnotíte jen validitu jiných hodnocení, místo sdělení vlastní zkušenosti. V loňském roce jsem uvedený přípravek vyzkoušel, výsledky považuji za takové, že jsem ochotný zkoušet dál. Mám pro sezonu nakoupeno (běžně nakupuji koření ve větším) obojích surovin dost na to, abych mohl zkoušen "generické verze" této komerční. Rád bych ještě pro formu uvedl, že "nálevové čajové sáčky" nepovažuji za zcela dokonalé, uvolňují se z nich jemné částice, které ucpávají trysky a je nutno ještě následně výluh přefiltrovat.

Nejsem výrobce zeleniny, JZD ani žádná jiná korporace či firma. Zahrada pro mě znamená nejen zájmovou činnost, ale taky prostor pro experimetny a vlastní objevování toho, co jak funguje. Stejně jako zkoušíme různé odrůdy, stejně jako zkoušíme nové různé rostliny, tak můžeme zkoušet i nové metody jejich ochrany. Zas tak šílené to není. Dokonce ani to komerční originální balení vám nezpůsobí bankrot, pokud se zaměříte jen na metodu pokusu. Rozhodně je toto rozumnější věc, než si koupit za naprosto šílené ceny jednu (!!) roubovanou sazenici v hobbymarketu v květnu za cenu toho celého balení - jako to asi mnoho zákazníků dělá.

Ať už jde o skořici, hřebíček nebo cokoliv jiného - pokud takové přípravky používáte, nikdy nesmíte čekat že ušetříte čas, peníze nebo že bude účinek stoprocentní. Tady si musíte vystačit s chemií. Ale kde je na tom ta zábava, sbírání zkušeností, radost z překvapivého výsledku nebo poučení z neúspěchu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 25.2.2022 20:07

Podle mně je ta vaše slohová práce poněkud rozvrkočená do příliš mnoha směrů. Jen poznámku. Každý si přece své těžce a poctivě vydělané peníze může utrácet za co je mu libo a na co dosáhne. Někdo si koupí za šílené prachy sazenici čehosi, jiný za podobně šílené prachy pytlík s prachem, co smetli na podlaze balírny koření při konci směny, jiný zas za nesrovnatelně šílené peníze Bugatti Veyron. Nevidím rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.1 (?), 18.12.2021 10:29

Proč nepoužíváte na zakořenění řízků stimulant k tomu určený a nahrazujete jej skořicí a aspirinem?
Akupresivním substrátem myslíte asi supresivní substrát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 205.253 (?), 20.12.2021 5:59

Na zakorenenie rajčín som doteraz nepoužívala žiaden stimulant. Na iné odrezky (povedzme napr. muškáty) som používala doteraz klasickýpráškový stimulant. Iba som tu uviedla aj inú alternatívu na vyskúšanie. S tým preklepom v substráte som touž vysvetlila.

   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 225.196 (?), 23.2.2022 0:58

Mate pravdu, Evo, o tom se dnes dost casto pise. Myslim, v zahranici. Nechtel jsem ve skleniku pouzivat chemii proti mravencum (nas problem byl zvlaste s termity), no a praskova skorice jim moc nevonela. Zvolili si tedy jinou cestu. Musim to vyzkouset v nasem novem skleniku tady, u Vltavy. Kluci pouzivali skorici take pri kliceni semen, protoze skorice snizila pocet padlych klicku (to je nasledek hub, fungi)... a to je take duvod, proc ji pouzivaji na cuttings, tedy odrezky. Tedy rizky, ze? Dale to pouzivaji take na rany rostlin... poskozeni jejich tkane. atd. Tady u nas to bylo v TV, Polopate, ci jak se to jmenuje. Oni vyrabi ty pytliky. Ten profesor z vysoke skoly vypravel, ze to tam ten jejich vyzkumny ustav zkoumal, ze to funguje a ze to tedy zacali vyrabet. To nemuseli ale zkoumat. Vsechny ty studie uz jsou davno zverejnene, recepty a pouziti je davno na Internetu. Ale budiz. Uprimne, podle me zkusenosti, dokud neni situace vazna, muzeme ty caje pouzit. Jakmile ale nastane seriozni situace, ani hrebicek se skorici to nezachrani. Musime sahnout po chemii.

Victor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika