Šarka na švestce nebo jiná choroba?



host - 22.59 (?)
3.7.2020 20:40

Děkuji za informace, budu muset být důslednější v řešení pilatky i mšic.Dřív mi těch pár plodů co spadlo nevadilo, ale je to čím dál horší, a letos když už na stromě nejsou žádné plody, tak vidím, že jsem to asi dost zanedbal... Člověk se holt pořád učí...

Zdeněk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 242.2 (?), 2.7.2020 15:00, zobrazeno: 2728x

Zdravím a prosím o radu zda švestka (slíva?) na fotce má šarku? Listy mají skvrny, ale nevypadají jako typické skvrny uváděné v médiích. Také mám pocit, že pod zkroucenými listy jsou nějací škůdci. Poslední plody nebyly nijak deformované, ale letos už všechny opadaly. Dost toho bylo napícháno pilatkou. Nerad bych o strom přišel - nevím co je to za odrůdu, ale když plodí, tak má velice sladké a velké plody


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.127 (?), 2.7.2020 18:15

Na šarku to nevypadá. Zkroucené listy mají letos snad všechny, nebývalou měrou "zapracovaly" mšice.

ps - a i kdyby švestka šarku měla, tak už se dnes stromy nelikvidují, pokud nemoc nemá vliv na kvalitu plodů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 3.7.2020 13:10

Proti pilatce mi pomáhá jejich odchyt na bílé lepové desky+plytké obrývání-do 10cm hloubky pod stromy a snad i důkladné zalévání v době sucha+ včasné ničení napadených plůdků-tam, kde bezpečně ze země dosáhnu. Ty jednotlivé slivoně, které i přes projev šarky na listech dávají dobré plody neničím, jen je dál nemnožím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.59 (?), 3.7.2020 20:40

Děkuji za informace, budu muset být důslednější v řešení pilatky i mšic.Dřív mi těch pár plodů co spadlo nevadilo, ale je to čím dál horší, a letos když už na stromě nejsou žádné plody, tak vidím, že jsem to asi dost zanedbal... Člověk se holt pořád učí...

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 249.47 (?), 26.7.2020 14:04

Zdravím, nechcem zakladať nové vlakno, a toto vystihuje moju otázku.

Na jar musela isť jedna slivka preč, pre planovanu vystavbu. Je to velmi stará slivka, s dosť velkými plodmi. 

Pred zrezanim a vykopaním som zobral v marci vrúbel, a rovno navrubloval na slivku vypestovanu z kôstky a vyzerá, že sa to vzrástlo dosť dobre.

Otazka je, po daždivom období sa na listoch vyskytli take utvary, a neviem ci ide o chlorózu, alebo šárku?





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 26.7.2020 14:53

Suchá skvrnitost, dírkovitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 249.47 (?), 28.7.2020 5:17

To áno, ale ide o tie svetlé miesta na listoch - chloróza alebo šarka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 28.7.2020 9:30

Nelze s jistotou určit, snad je to kvůli výpadkům na trase-dírky jsou něco jako výmoly na silniciwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 249.47 (?), 30.7.2020 22:24

Snad na jar nabehnu cestari opravia vytlky a spravia D1, takže nebude ani jedno svetle miesto na listoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 31.7.2020 8:05

Cestáři tam jsou, ale v zůženém úseku se jim pracuje obtížně-místo štěpu musí kvalitně srůst, pak budou potřebné hmoty na konkrétních místech ve správný čas a ve správných poměrech, množstvíwink. Nebo tam ta šarka je, ale ani to nemusí znamenat zkázu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika