Šarka na švestce nebo jiná choroba?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 224.31 (?) 
21.4.2021 13:09

Pánové, dneska jsem vykopal asi 10 let starou švestku domácí, protože byla z odkopku a bylo to na plodech znát... Koupil jsem si novou, už roubovanou na myrobalánu, jenže nemám už na zahradě místo měním strom za strom, potřeboval bych vědět, když tu novou dám do stejného místa, nebo asi 1 mimo, co byla ta původní, zašárkovaná, jestli tedy to ta nová, bezvirozní nechytne taky... máte někdo zkušenost, nebo aspoň teoretickou... děkuji za názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 24.4.2021 10:12

Když jste vykopal zavirovaný stromek i s kořeny, tak nový bezvirózní stromek vysazený na stejném místě se podle mě šarkou z původního stromu nemá jak nakazit.To by se nějak musela spojit pletiva obou stromů. Ale když máte pochybnosti, proč jste si nezakoupil rovnou odrůdu rezistetní proti šarce? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 24.4.2021 13:31

Šarku brzy chytne, ale ne přes kořeny, nýbrž savým hmyzem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.31 (?), 27.4.2021 9:41

Waltere, rezistentních švestek mám několik, ale mě zajímala právě tato domácí... :-)

Možná se časem nakazí i tato bezvirozní, ale je naroubovaná na myrobalánu, tu co jsem vykopal byl jen odkopek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika