Rez hrušňová - bio ochrana



host - 67.134 (?)
8.2.2020 22:01
Dobrý den, přiznám se, že tato "technologie" ve mě příliš důvěry nevzbuzuje, ale jelikož nať přesličky se zakoupit dá (na rozdíl např. od Myco-sanu) tak by mě zajímalo Vámi užité dávkování a termíny aplikace? Na jednom webu ovšem uvádí složení: "Droga obsahuje zejména kyselinu křemičitou (až 7 %, z nichž asi 12 % je rozpustných ve vodě) a dále asi 4 % steroidních saponinů, flavonoidní glykosidy (qyurcetin, luteolin, campherol), hořčiny, organické kyseliny (např. kyselina jablečná), silice, třísloviny a stopy alkaloidů" tak jestli ono to také nakonec nebude jedovaté, např. pro žížaly, včely,...? Radek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 18.209 (?), 8.2.2020 16:55
Dobry den. Ja minuly rok poprve zkusila vyluh z preslicky. Strikala jsem 5-6 x a rez byla jen na 5 listkach - zmizla. Rok predtim byly uplne rezave.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.134 (?), 8.2.2020 22:01
Dobrý den, přiznám se, že tato "technologie" ve mě příliš důvěry nevzbuzuje, ale jelikož nať přesličky se zakoupit dá (na rozdíl např. od Myco-sanu) tak by mě zajímalo Vámi užité dávkování a termíny aplikace? Na jednom webu ovšem uvádí složení: "Droga obsahuje zejména kyselinu křemičitou (až 7 %, z nichž asi 12 % je rozpustných ve vodě) a dále asi 4 % steroidních saponinů, flavonoidní glykosidy (qyurcetin, luteolin, campherol), hořčiny, organické kyseliny (např. kyselina jablečná), silice, třísloviny a stopy alkaloidů" tak jestli ono to také nakonec nebude jedovaté, např. pro žížaly, včely,...? Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.221 (?), 8.2.2020 23:32
Ja ji natrhala., uvarila nechala v nalevu cca den. Potom zredila asi 20% preslicky ku vode. Nekde jsem to vycetla, mi to pomohlo perfektne. Jen by se melo strikat po kazdem vetsim desti, coz minuly rok vyslo- neprselo. Jestli je to jedovate tak, aby to skodilo vcelam ci zizalam nemuzu tvrdit. Nicmene zadne mrtve vcelky ani zizaly nebyly. Jestli zjistite dejte vedet...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 9.2.2020 0:02

Měla by to být přeslička rolní (prodávají), bahenní a lesní jsou jedovaté. 

Na netu na "biozahradě" najdete přesný návod na výluh i použití na stromy jako fungicidní přípravek          .Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 9.2.2020 10:06

K té síře - máte k dispozici přípravky Thiovit Jet a Kumulus WG.
Dávkování z kg/ha se přepočítává přes množství aplikační kapaliny. Buďto je uvedeno, nebo si jej odvodíte podle svého "profesionálního" zařízení. Pokud nemáte kalibrovaní profesionální zařízení, ale jen Vámi zmíněný 5 L postřikovač, pak počítáte, že při dávce "do skanutí" je to 1000 l/ha a zjednodušeně pak pro 1 kg/ha = 1 promile

Prakticky Thiovit Jet má 5-8 kg/ha => 5-8 g/l => 25-40 g/postřikovač.

Nevím, jak velké jsou Vaše stromy, ale potřebnou dávku postřiku si můžete orientačně zjistit tak, že postřikovač naplníte čistou vodou a provádíte postřik na určený porost tak dlouho dokud nedojde po úplném ovlhčení povrchu k skapávání přebytku vody. V tom okamžiku postřik zastavíte a změříte si, kolik vody vám v postřikovači zůstalo. Z rozdílu dopočtete spotřebu. Pokud by Vám vyšlo že potřebujete 1 a 1/4 postřikovače (cca 7,5 litru), tak místo 5g/l namícháte 8 g/l a použijete jen jeden obsah postřikovače rovnoměrně na celou cílovou plochu až do vypotřebování... Obdobným postupem se provádí kalibrace a verifikace profesionálních postřikovačů/rosičů/zmlžovačů.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.245 (?), 9.2.2020 12:00

Mycosin k nám samozřejmě dorazil (Biocont), jen asi nebude k dostání v zahrádkářském balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.142 (?), 12.2.2020 21:14
Dobrý den, velice děkuji za doporučení přípravku a vysvětlení dávkování. Nevěděl byste ještě, co to znamená to stádium "vlašského ořechu" na hrušni? Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.5 (?), 27.9.2020 10:41

S tím Nashi to až tak pravda není, vím, že se to všude píše, ale věřila jsem tomu a zasadila Nashi asi 4 m od napadené hrušně v sousední zahradě. Bohužel je také napadená i když ne tolik. Sousedům jsem rekla at´ ji zlikvidují, ale bez reakce.Zahrada změnila majitele a situace je stejná i když jsem je upozornila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 27.9.2020 13:29

Na sousedy nespoléhejte a naučte se používat správně správnou chemii, aplikovanou ve správný čas, ve správném množství...cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 28.9.2020 11:52

JeduBabo, nastudujte si způsob šíření rzi hrušňové a nepruďte sousedy nějakým kácením jejich stromu (hrušně). Rez se šíří ze zimního hostitele na hrušně cca v době květu hrušní. Jejich strom je stejně tak oběť jako ta Vaše.

Já osobně mám na zahradě jak hrušně, tak zimního hostitele a pro ochranu mých stromů stačí v době květu hrušní na zumním hostiteli odrbat rašící oranžové plodnice a kmeny ošetřit měďnatým fungicidem.

Na hrušně pak stříkat zpravidla nic nemusím.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika