Rez hrušňová - bio ochrana



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?)
28.9.2020 11:52

JeduBabo, nastudujte si způsob šíření rzi hrušňové a nepruďte sousedy nějakým kácením jejich stromu (hrušně). Rez se šíří ze zimního hostitele na hrušně cca v době květu hrušní. Jejich strom je stejně tak oběť jako ta Vaše.

Já osobně mám na zahradě jak hrušně, tak zimního hostitele a pro ochranu mých stromů stačí v době květu hrušní na zumním hostiteli odrbat rašící oranžové plodnice a kmeny ošetřit měďnatým fungicidem.

Na hrušně pak stříkat zpravidla nic nemusím.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 18.209 (?), 8.2.2020 16:55
Dobry den. Ja minuly rok poprve zkusila vyluh z preslicky. Strikala jsem 5-6 x a rez byla jen na 5 listkach - zmizla. Rok predtim byly uplne rezave.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.134 (?), 8.2.2020 22:01
Dobrý den, přiznám se, že tato "technologie" ve mě příliš důvěry nevzbuzuje, ale jelikož nať přesličky se zakoupit dá (na rozdíl např. od Myco-sanu) tak by mě zajímalo Vámi užité dávkování a termíny aplikace? Na jednom webu ovšem uvádí složení: "Droga obsahuje zejména kyselinu křemičitou (až 7 %, z nichž asi 12 % je rozpustných ve vodě) a dále asi 4 % steroidních saponinů, flavonoidní glykosidy (qyurcetin, luteolin, campherol), hořčiny, organické kyseliny (např. kyselina jablečná), silice, třísloviny a stopy alkaloidů" tak jestli ono to také nakonec nebude jedovaté, např. pro žížaly, včely,...? Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.221 (?), 8.2.2020 23:32
Ja ji natrhala., uvarila nechala v nalevu cca den. Potom zredila asi 20% preslicky ku vode. Nekde jsem to vycetla, mi to pomohlo perfektne. Jen by se melo strikat po kazdem vetsim desti, coz minuly rok vyslo- neprselo. Jestli je to jedovate tak, aby to skodilo vcelam ci zizalam nemuzu tvrdit. Nicmene zadne mrtve vcelky ani zizaly nebyly. Jestli zjistite dejte vedet...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 9.2.2020 0:02

Měla by to být přeslička rolní (prodávají), bahenní a lesní jsou jedovaté. 

Na netu na "biozahradě" najdete přesný návod na výluh i použití na stromy jako fungicidní přípravek          .Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 9.2.2020 10:06

K té síře - máte k dispozici přípravky Thiovit Jet a Kumulus WG.
Dávkování z kg/ha se přepočítává přes množství aplikační kapaliny. Buďto je uvedeno, nebo si jej odvodíte podle svého "profesionálního" zařízení. Pokud nemáte kalibrovaní profesionální zařízení, ale jen Vámi zmíněný 5 L postřikovač, pak počítáte, že při dávce "do skanutí" je to 1000 l/ha a zjednodušeně pak pro 1 kg/ha = 1 promile

Prakticky Thiovit Jet má 5-8 kg/ha => 5-8 g/l => 25-40 g/postřikovač.

Nevím, jak velké jsou Vaše stromy, ale potřebnou dávku postřiku si můžete orientačně zjistit tak, že postřikovač naplníte čistou vodou a provádíte postřik na určený porost tak dlouho dokud nedojde po úplném ovlhčení povrchu k skapávání přebytku vody. V tom okamžiku postřik zastavíte a změříte si, kolik vody vám v postřikovači zůstalo. Z rozdílu dopočtete spotřebu. Pokud by Vám vyšlo že potřebujete 1 a 1/4 postřikovače (cca 7,5 litru), tak místo 5g/l namícháte 8 g/l a použijete jen jeden obsah postřikovače rovnoměrně na celou cílovou plochu až do vypotřebování... Obdobným postupem se provádí kalibrace a verifikace profesionálních postřikovačů/rosičů/zmlžovačů.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.245 (?), 9.2.2020 12:00

Mycosin k nám samozřejmě dorazil (Biocont), jen asi nebude k dostání v zahrádkářském balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.142 (?), 12.2.2020 21:14
Dobrý den, velice děkuji za doporučení přípravku a vysvětlení dávkování. Nevěděl byste ještě, co to znamená to stádium "vlašského ořechu" na hrušni? Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.5 (?), 27.9.2020 10:41

S tím Nashi to až tak pravda není, vím, že se to všude píše, ale věřila jsem tomu a zasadila Nashi asi 4 m od napadené hrušně v sousední zahradě. Bohužel je také napadená i když ne tolik. Sousedům jsem rekla at´ ji zlikvidují, ale bez reakce.Zahrada změnila majitele a situace je stejná i když jsem je upozornila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 27.9.2020 13:29

Na sousedy nespoléhejte a naučte se používat správně správnou chemii, aplikovanou ve správný čas, ve správném množství...cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 28.9.2020 11:52

JeduBabo, nastudujte si způsob šíření rzi hrušňové a nepruďte sousedy nějakým kácením jejich stromu (hrušně). Rez se šíří ze zimního hostitele na hrušně cca v době květu hrušní. Jejich strom je stejně tak oběť jako ta Vaše.

Já osobně mám na zahradě jak hrušně, tak zimního hostitele a pro ochranu mých stromů stačí v době květu hrušní na zumním hostiteli odrbat rašící oranžové plodnice a kmeny ošetřit měďnatým fungicidem.

Na hrušně pak stříkat zpravidla nic nemusím.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika