Ostružiny - choroba?



host - 128.28 (?)
12.4.2012 10:48

Dobrý den, mám dotaz ohledně poruch na ostružinách. Vloni mi celé dva velké výhony s kvetoucími již květenstvími bez zjevné příčiny zavadly a uschly. Co je příčinou?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 5.149 (?), 3.1.2012 14:41

Nemyslel jsem vyžříznout celé pruty, ale odříznout místa, kde spóry jsou a nějakým způsobem zabandážovat například hadrou, aby nevymrzlo. To co je na větvičkách není rez ale její odolné spóry, které na jaře vyklíčí a z nich se namnoží houba rez ostružiníková.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.28 (?), 12.4.2012 10:48

Dobrý den, mám dotaz ohledně poruch na ostružinách. Vloni mi celé dva velké výhony s kvetoucími již květenstvími bez zjevné příčiny zavadly a uschly. Co je příčinou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miroslav.sosolik - (1) - 211.162 (?), 8.5.2012 10:43

Dobrý den, četl jsem si Vaše dotazy a odpovědi na ně. Máme ostružiny beztrnné snad 20 roků, posledních asi 5 let koncem léta ze spodu listů je žlutý prášek a na větvičkách v prasklinách to samé ale to je už od jara. Plody jsou černé a nikdy nedozrají, jsou stále kyselé. Nemáme rostliny nahusto a na podzim plodící větve vždy ostřihám. Poradil Vám někdo a pomohlo to? Dík za odpověď. miroslav.sosolik@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.5.2012 13:05

Rada tu v diskusi o něco výše je, bohužel bolestivá. Oranžová místa se mi objevila již brzy po zimě, "naštěstí" přišly mrazy a letorosty omrzly a oschly tak, že jsem je musel ostříhat. Zatím je to ó-ká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.131 (?), 11.11.2012 13:37

Vyskytli se mi na stoncích boulle viz obrázek. Stejné mám i na maliníku bez trnů. Po Rozstřihnutí stonku v místě boule je místo jako by vyžrané. O co by se mohlo jednat a jak se toho zbavit? Boule se vyskytují na různých místech jednotlivě i ve skupině

Bole na stoncích
Bole na stoncích
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.11.2012 15:20

Patrně Bejlomorka ostružinová, napadené výhony ostříhat a spálit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.4 (?), 25.9.2014 7:32

Při rzi tedy stříhat po sklizni plodů nebo zjrara? Každý uvádí něco jiného. Postřik před květem, ale pořád nevím kdy odstranit napadené výhony. Normálně děláme odstranění výhonů, které odplodily zjara, ale letos máme rostliny napadené rzí, mnoho plodů díky tomu ani nedozrálo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 25.9.2014 8:59

Postrik by se mel delat pred kvetem i po sklizni. Houba prezimuje na opadanem listi, takze odstranit. Odplozene vyhony bych odstranil hned po sklizni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.9.2014 9:23

Také (když to stihnu) odstraňuji odplozené výhony hned po sklizni a s nimi i neperspektivní mladé výhony (negativní výběr). Pokud je porost vzdušný, lépe odolává chorobám a letorosty jsou silnější (potažmo i plodnější).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.138 (?), 16.5.2020 12:22
Ahoj, na pár výhoncích na ostružině se mi objevilo toto, nevíte co s tím? Je to jen na nových výhoncích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika