Ostružiny - choroba?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
angel - (5) 
25.4.2007 20:38, zobrazeno: 122714x
Dobrý den, koupil jsem zahradu, na které byly již vzrostlé a plodící beztrnné ostružiny. Než jsem jí koupil, tak nebyla asi dva roky udržovaná, takže i ostružiny byly hodně husté. Po prostříhání jsem zjistil, že na některých výhonech jsou oranžové skvrny (viz. obrázek). Můžete mi někdo poradit, jestli je to normální, nebo jestli jde o chorobu, popř. jak se s ní vypořádat? Moc děkuji Michal
skvrny
skvrny
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 204.1 (?), 27.4.2007 10:37
Zrejme je to rez ker byl jiste husty tak se tam rozmnozily houbove choroby postrikat Bajkorem ten je na rzi idealni jinak by ste museli vsechno orezat a spalit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.2 (?), 2.7.2007 12:31
Baycor končí, stejně dobře a lépe poslouží Discus, Horizon, Zato a Ortiva. Ale chce to na začátku infekce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.2 (?), 2.7.2007 12:33
Řezání a pálení mnoho nevyřeší, choroba nezná ploty! Toto s oblibou doporučují školkaři. Kolik už to odneslo angreštů a zcela zbytečně!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.127 (?), 16.8.2007 19:33
Na zahradě mám beztrnné ostružiny, jejichž některé plody vypadají jako částečně nedozrálé. Mají totiž různě velké ostrůvky růžových peciček. Kdesi jsem se dočetla, že jde o chorobu, způsobovanou nějakým roztočem. Prosím o laskavé sdělení, o jakého cizopasníka jde, a jak ostružiny tohoto neduhu zbavit. Děkuji za odpověď. Sanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.25 (?), 16.6.2011 21:55

skuste přihnojit draslíkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.149 (?), 2.1.2012 22:40

Když už jsem zabrousil na toto vlákno, tak se pokusím odpovědět i na tento dotaz (je to pozdě, možná už znáte odpověď), ale přesto. Cituji z článku: Jedná se o roztočíka malinového, prevence zjara postřik sirnatými prostřeky např.Sulka. V zahraničí je povolen k likvidaci tohoto škůdce Decis EW 50 v koncentraci 0,01 %.První postřik při dělce výhonů 20 cm, další po 14 dnech, je možno stříkat až do rozkvětu. Nutné důkladné omytí všech výhonů. Škůdce saje šťávu z dužniny plodů a tím brání dozrávání. Konzumace takto napadených plodů se nedoporučje.

      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 239.200 (?), 31.7.2012 18:07

Vypadá takto napadení roztočíkem? Opravdu se nedají ostružiny konzumovat ani tepelně upravené? Jaké hrozí nebezpečí?

Děkuji za odpověď     M.Šlaisová

Napadení roztočíkem?
Napadení roztočíkem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 31.7.2012 19:17

Části poškozené sáním roztočíka bývají tvrdší než části nepoškozené. Při sání do nich totiž vstřikuje sliny, které obsahují látky bránící dozrání. Myslím si, že od nich pro člověka žádné vážné nebezpečí nehrozí (už jen o jaká se jedná množství!). Jiná věc je, že takové plody, které vlastně nejsou dozrálé, nebudou tak chutné (a pěkné) jako plody nepostižené. Záleží samozrejmě na stupni postižení. Za sebe uvádím, že rozsoly a sirupy, při jejichž přípravě zůstanou nezralé kuličky na sítě, bych jedla s klidem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.121 (?), 2.8.2012 10:01

Naše ostružiny také začínají dozrávat, ale vypadají podobně. Loni byly v pořádku.

Nemocné ostružiny
Nemocné ostružiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika