Kuprikol



host - 96.148 (?)
17.8.2007 20:36
Díky za informace, jak to funguje v medicíně. V zemědělství je ovšem tato možnost, jak píšete, vyloučena. Dají se použít, pouze registrované přípravky. To jste sám psal.  Je škoda, že když to jinde jde, tak proč ne i u nás. Bohužel, o všem rozhodují peníze a společnostem se nevyplatí kupovat rozšíření registrace v zemi, jakou je ČR.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 43.27 (?), 15.8.2007 12:35

Dobrý den, žádné nepsané pravidlo neexistuje!!! To jsme si zase, jako Češi, upravili pro sebe. To ale zavání politikou, a to sem nepatří. Myslím, že je dobře, že se naše náhledy zde utkaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.148 (?), 15.8.2007 21:00
Prosím Vás, mám zkoušku z fytofarmacie, tak o pesticidech něco vím. Máte pravdu, ale v.la ze mě nedělejte. Já jen říkám, že co je registrované v zahraničí, nemusí být registrované u nás. Bavil jsem se se zástupci Bayeru a ti říkali, že lze bez problémů Sereno do rajčat použít. V zahraničí je Altima 500 SC v dávce 0,3-0,4 l/ha registrované do rajčat proti plísni, cibuli proti krčkové hnilobě a plísni cibulové, jahodníku proti plísni šedé a bílé skvrnitosti listů, broskvoně proti moniliové hnilobě. Bohužel, registrace se musí kupovat... Nejste náhodou úředník?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.35 (?), 15.8.2007 21:55
Ne. Ale mám farmakologicko-toxikologické vzdělání. Víte,  pokud nebude v EU přístup ke všem přípravkům stejný, tak se musíme držet našich předpisů, ač má Němcko povolený přípravek a u nás na stejný produkt ne. Pokud lékař předepíše pacientovi u nás neregistrovaný lék, který má registraci třeba v Lucembursku, provede se mimořádný dovoz a pacient lék dostane. Ale!!!, pokud nastanou komplikace ze strany pacienta, nese lékař plnou odpovědnost za věci budoucí, i za smrt. Použil neregistrovaný připravek. To je trochu podobné, ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.148 (?), 17.8.2007 20:36
Díky za informace, jak to funguje v medicíně. V zemědělství je ovšem tato možnost, jak píšete, vyloučena. Dají se použít, pouze registrované přípravky. To jste sám psal.  Je škoda, že když to jinde jde, tak proč ne i u nás. Bohužel, o všem rozhodují peníze a společnostem se nevyplatí kupovat rozšíření registrace v zemi, jakou je ČR.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.42 (?), 22.5.2008 23:08

Mám problém s bramborami a nevím, zda by ho Kuprikol vyřešil:  Sadil jsem asi 10 kg velmi raných odrůd ve 2 druzích, na 2 místa, vzdálená od sebe cca 1km vzdušnou čarou. Na"spodní" zahrádce je vše O.K. , na vrchní se objevil ten problém - brambory nádherně vzešly a zdárně prospívaly. Pak najednou pokračoval v růsttu jen centrální stvol - je normální - pevný a silný. Listy ale nerostou - jsou nasazeny a poměrně pevně svinuty. Žádného "broučka" nevidím ani pod lupou, vím, že musím zakročit, ale nevím proti komu a čemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.243 (?), 30.7.2011 11:59
A co navrhujete jako biologickou ochranu, léčbu? Zatím používám lecitin, který má pomáhat u okurek proti padlí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.132 (?), 19.3.2014 21:48

Jak dlouho je použitelný Kuprikol? Trvanlivost je na obale psaná 2 roky. Je možné ho po vypršení této lhůty ještě použít?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 19.3.2014 22:02

Nerozbalený se nezkazí... klidně jej použijte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.227 (?), 20.3.2014 8:44

Kuprikol nesmí zhrudkovat. Pak se z něho stane nerozpustný materiál. Chránit proto před zvlhnutím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.3.2014 10:23

nerozbalený nezhrudkuje yes

rozbalený klidně do 14 dnů (při již uvedeném zvlhnutí). angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika