Kuprikol



host - 208.243 (?)
30.7.2011 11:59
A co navrhujete jako biologickou ochranu, léčbu? Zatím používám lecitin, který má pomáhat u okurek proti padlí.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 43.27 (?), 15.8.2007 12:35

Dobrý den, žádné nepsané pravidlo neexistuje!!! To jsme si zase, jako Češi, upravili pro sebe. To ale zavání politikou, a to sem nepatří. Myslím, že je dobře, že se naše náhledy zde utkaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.148 (?), 15.8.2007 21:00
Prosím Vás, mám zkoušku z fytofarmacie, tak o pesticidech něco vím. Máte pravdu, ale v.la ze mě nedělejte. Já jen říkám, že co je registrované v zahraničí, nemusí být registrované u nás. Bavil jsem se se zástupci Bayeru a ti říkali, že lze bez problémů Sereno do rajčat použít. V zahraničí je Altima 500 SC v dávce 0,3-0,4 l/ha registrované do rajčat proti plísni, cibuli proti krčkové hnilobě a plísni cibulové, jahodníku proti plísni šedé a bílé skvrnitosti listů, broskvoně proti moniliové hnilobě. Bohužel, registrace se musí kupovat... Nejste náhodou úředník?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.35 (?), 15.8.2007 21:55
Ne. Ale mám farmakologicko-toxikologické vzdělání. Víte,  pokud nebude v EU přístup ke všem přípravkům stejný, tak se musíme držet našich předpisů, ač má Němcko povolený přípravek a u nás na stejný produkt ne. Pokud lékař předepíše pacientovi u nás neregistrovaný lék, který má registraci třeba v Lucembursku, provede se mimořádný dovoz a pacient lék dostane. Ale!!!, pokud nastanou komplikace ze strany pacienta, nese lékař plnou odpovědnost za věci budoucí, i za smrt. Použil neregistrovaný připravek. To je trochu podobné, ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.148 (?), 17.8.2007 20:36
Díky za informace, jak to funguje v medicíně. V zemědělství je ovšem tato možnost, jak píšete, vyloučena. Dají se použít, pouze registrované přípravky. To jste sám psal.  Je škoda, že když to jinde jde, tak proč ne i u nás. Bohužel, o všem rozhodují peníze a společnostem se nevyplatí kupovat rozšíření registrace v zemi, jakou je ČR.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.42 (?), 22.5.2008 23:08

Mám problém s bramborami a nevím, zda by ho Kuprikol vyřešil:  Sadil jsem asi 10 kg velmi raných odrůd ve 2 druzích, na 2 místa, vzdálená od sebe cca 1km vzdušnou čarou. Na"spodní" zahrádce je vše O.K. , na vrchní se objevil ten problém - brambory nádherně vzešly a zdárně prospívaly. Pak najednou pokračoval v růsttu jen centrální stvol - je normální - pevný a silný. Listy ale nerostou - jsou nasazeny a poměrně pevně svinuty. Žádného "broučka" nevidím ani pod lupou, vím, že musím zakročit, ale nevím proti komu a čemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.243 (?), 30.7.2011 11:59
A co navrhujete jako biologickou ochranu, léčbu? Zatím používám lecitin, který má pomáhat u okurek proti padlí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.132 (?), 19.3.2014 21:48

Jak dlouho je použitelný Kuprikol? Trvanlivost je na obale psaná 2 roky. Je možné ho po vypršení této lhůty ještě použít?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 19.3.2014 22:02

Nerozbalený se nezkazí... klidně jej použijte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.227 (?), 20.3.2014 8:44

Kuprikol nesmí zhrudkovat. Pak se z něho stane nerozpustný materiál. Chránit proto před zvlhnutím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.3.2014 10:23

nerozbalený nezhrudkuje yes

rozbalený klidně do 14 dnů (při již uvedeném zvlhnutí). angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika