Choroby jabloní a slivoní



renda4 - (8) - 54.234 (?)
25.6.2017 18:36

Poraďte prosím co dál, višeň a hrušeň je asi něčím napadená zatím jsem použil Rock effect, ale to jen proti mšicím a je to nějaké BIO tak nevím jestli to je i na toto, dík za radu...



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 30.5.2017 12:31

Kuprikol nie.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
renda4 - (8) - 54.234 (?), 25.6.2017 18:36

Poraďte prosím co dál, višeň a hrušeň je asi něčím napadená zatím jsem použil Rock effect, ale to jen proti mšicím a je to nějaké BIO tak nevím jestli to je i na toto, dík za radu...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.196 (?), 25.6.2017 18:54
Na 1.obrázku je hrdza (rez) hrušková, na 2.obrázku pravdepodobne škvrnitosť listov (patogén Blumeriella jaapii), alebo včasné štádium klasterosporiózy (patogén Stigmina carpophila - pri klasterosporióze neskôr v mieste škvŕn vzniknú malé okienka, preto sa nazýva aj dierkovitosťou). Ak si chcete naštudovať viac, zadajte si tieto slová do googlu, alebo si vyhľadajte príslušné vlákna tu na fóre. Kuratívne sa vo všetkých týchto prípadoch odporúčajú fungicídy, ale lepšie je prepuknutiu choroby predísť ich preventívnou aplikáciou. Nie vždy sa to dá, každopádne pri takýchto prejavoch ochorenia je už efekt postrekov limitovaný. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
renda4 - (8) - 54.234 (?), 26.6.2017 15:23

Koupil jsem Dithane NG neotec, ale pochopil jsem že už je postřik letos zbytečný? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.168 (?), 26.6.2017 15:52
René Chrobok: Postrek fungicídom dajte, zbytočný nie je, ale ťažko už môžete očakávať úplnú eradikáciu choroby. Pozor na ochrannú dobu postreku, ak ešte nemáte "sklizeno"! Veľmi vhodné je na jeseň dať si tú námahu a lístie spod chorých stromov zhrabať a vyniesť mimo záhradu. Spravil by som aj tzv. asanačný postrek Kuprikolom na jeseň po opade listov. Tento je vhodné zopakovať skoro na jar, ešte pred rašením pukov (aj keď na toto opatrenie sú rôzne názory). Následne po vyrašení listov použiť organický fungicíd (okem Dithane to môže byť napr. Signum, Syllit a iné). V priebehu sezóny potom postrek podľa potreby opakovať, najmä v prípade daždivého počasia. Hostiteľom hrdze hruškovej sú jalovce (Juniperus), ak ich máte tak zvážiť likvidáciu. Ak sa hrdza vyskytuje len v malej miere, tak hruškám veľmi neškodí. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
renda4 - (8) - 54.234 (?), 28.8.2017 15:21

Tak jsem si všiml další nemoci slivoně asi 2-3 roky stará topend naroubu se tlačí "klejotok" jinak vypadá že je v kondici, zachrání to ještě postřik? 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 28.8.2017 16:55
René Ch.: A proti čomu by Ste chceli striekať? Na tých listoch nevidno nič (možno len iniciálne prejavy šárky - ak by aj bola, na tú bohužiaľ postrek ešte nevymysleli). Problém je podľa mňa inde - porovnajte si hrúbku podpníka a kmienika na fotke. Slaborastúci podpník zaostáva za bujnejšie rastúcou naštepenou odrodou, nestačí jej nárokom. Zrejme je to jeden z vegetatívnych podpníkov slabšieho rastu (ak viete o aký podpník ide, prosím napíšte). Takýto nepomer sa často pre stromček nekončí dobre... Skorý nástup do rodivosti je fajn vec, ale pri pohľade na takýto stromček človek uznanlivo vzdá hold starým dobrým myrobalánom. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
renda4 - (8) - 54.234 (?), 29.8.2017 18:20

Tak na štítku je napsáno myrobalán...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.8.2017 21:52

Údajům ze štítku se zdráhám uvěřit. Několik takových slivoní s úzkým krčkem jsem viděl, některé z nich i mám (např. Lipnická). Většinou prosperují dobře, kapka klejotoku může zmiznout, užší kmínek podnože nemusí vadit.  Vždy se ale jednalo o nějakou jinou podnož než myrobalán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika