Černé středy květů lesních jahod



Andrea H - (18) - 137.18 (?) 
30.4.2018 21:30, zobrazeno: 2701x
Dobrý den, Prosím o radu čím by mohly být napadeny lesní jahůdky, které jsem si nasadila do zahrádky. Jahůdky jsem si přinesla od lesa. Minulý rok jim takto zčernaly středy květů, říkala jsem si, ze zmrzly a ze se je letos budu snažit ochránit. Dnes jsem kolem nich sekala trávu a ejhle, opět jsem narazila na tyto napadené květy. Takže tedy mrazem to neni vzhledem k nynějšímu počasí... jinak ty rostliny vypadají že jsou silné, maji velké zelené listy, bez viditelného poškození, tlusté stonky, hezky nakvetou... No a pakjim zčernají středy a mam po radosti. A o kus dal, cca 20 metrů, kde rostou lesni jahody samy od sebe, tak jsem na nich také objevila stejné napadení. Mám v plánu nasadit ješte měsíční jahody Rujana, ale mam strach, aby tato choroba nenapadla i je. Prosím tedy o pomoc s identifikaci nemoci a případném opatření/léčbě Předem díky!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.219 (?), 30.4.2018 21:42

Černý střed je opravdu od mrazíku, není to choroba. On byl mrazík i letos (v pátek ráno), jahody co kvetly jsem pro jistotu přikrývala netkankou, protože loni to odnesla třetina květů i poupat...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Andrea H - (18) - 8.90 (?), 30.4.2018 22:11

Děkuju za odpověď. Tak v tom případě, taky dobrá zpráva, jsem ráda, že to nemusím likvidovat, či postřikovat nějakým sajratem... Bohužel mi to, že má být mrazík uniklo, hlavně, že jsem si tu textilii koupila a mám ji pro tyto účely připravenou.sad tak snad příště...

Ještě jednou díky! wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika