Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý den, děkuji za informaci - našel jsem si příručku "Ochrana jádrovin v ekologickém zemědělství" a v ní proti strupovitosti jabloně (ochrana proti ní by se měla shodovat s účinky na rez hrušňovou) doporučují bezměďnaté přípravky Myco-san/Myco-sin a Stulin - ani jeden z nich se mi nepodařilo identifikovat v nabídce obchodů (nalezený Mycosin slouží k péči o podrážděnou pokožku). Možná je to tím, že příručka je překladem ze švýcarského originálu z roku 2005 a přípravky k nám ještě nedorazily, nicméně Vitisan je tam uveden vedle tabulky, že prý jde použít od fáze vlašského ořechu, aniž by bylo upřesněno, co to přesně znamená (ten vlašský ořech na hrušni/jabloni). Přitom jsou v tabulce krásně zobrazeny jednotlivá vývojová stádia pupenů, takže by se proti rzi na hrušni mělo stříkat koncem března, v půli A koncem dubna, koncem května, začátkem června a nakonec koncem července. Problém je, že se mi nepodařilo k tomu Vitisanu sehnat žádnou smáčitelnou síru, která je požadována jako společně aplikovaný přípravek, od 4. do 6. stříkání dokonce samostatně. Předpokládám, že "obyčejná síra" z drogérie asi nepůjde použít, nebo se mýlím? Dalším problémem je správné dávkování. V návodě se uvádí kg/ha, já bych potřeboval ošetřit dva košaté (starší) stromy hrušně - a to ještě jeden letní a druhý zimní odrůdy (čili asi budou pučet v různých intervalech). Kolik se tedy dávkuje přípravku (Vitisanu, síry) na jeden strom a do kolika litrů vody? Postřikovač má objem 5 litrů. Děkuji. Radek
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika