Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám sad, ve kterém se na ovocných stromech objevuje mech. Trávu v sadu sekám a suším pro králíky.V sadu mám 8 stromů ve stáří 35-40 roků, zbylých cca 50 je ve stáří do 20-25 let.Stromy pravidelně stříhám, hnojím, prosvětluji koruny stromů Jako příčinu vidím částečně v kyselých deštích, částečně že neprovádím hnojení trávníku a "slabá " tráva prohrává s mechem, jelikož je řídká a slabá a mech se přenáší do korun ovocných stromů. Protože mech se vyskytoval i na větvích stromů ve stáří do 10 let, tak jsem používal dříve přípravek Arbol - ten se dnes již nevyrábí a není povolený. Tak jsem experimentoval (v době vegetačního klidu) s roztokem modré skalice, později zelené skalice. Částečně se mne podařilo mech utlumit, no tam kde ve větvích byla rozpraskaná kůra, tak mech přežíval dále. Před třemi roky jsem v době vegetačního klidu cca od 15.12 do 15.2. postříkal stromy včetně větví řídkým vápeným mlékem. Poměr odhaduji na 10 l vlažné vody cca 0,5 - 0,8 kg vyhašeného vápna. Výsledek je překvapivý. Nejenže mech zmizel, ale kůra se stala hladkou, různé pukliny v kůře se stáhly.Stromy reagují spoustou nových výhonů, u angreštu se neobjevuje americké padlí, u višní zmizela moniolová spála peckovin.Podotýkám, že postřik vápeným mlékem aplikuji na rybíz, angrešt, meruňky, hrušky,třešni, višně, jabloně, švestky a ořech.Výhodou tohoto postřiku vidím v účinosti a ceně, nevýhoda je znečištěný oděv a tvář od vápna, dále udržet nervy při častém čistění trysek, i když pochopitelně váp.mléko cedím přes punčochu a síto.Je nutné použít vodu vlažnou a bezvětří. Osobně nesouhlasím s názorem, že mech ovocným stromům neškodí, protože dusí tok mízy ve větvích a větve odumírají.Rád bych se podělil o názor s dalšími sadaři, kteří tento postřik aplikují.Ze svého okolí mám příznivé reference.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika