Vlnatka



Zuzkanka - (4) - 84.242 (?) 
23.2.2011 20:57, zobrazeno: 42275x

Zdravím všechy kytičkáře,

už delší dobu se potýkám s problémem, který bych s největší pravděpodobností pojmenovala jako Vlnatka. Ibišky jsou neustále v okupaci těchto potvor a nevím, jak se jich zbavit - těch potvor ne ibišků.. o zbavení se ibišků se docela dobře snaží vlnatka..

Měla jsem v postřikovači namíchaný Mospilan z prášku, který trochu zabral a největší hruza je zažehnána, nicméně i po té, co jsem se snažila "narušit" vatovou strukturu vlnatek, aby na ně Mospilan "dosáhnul", tak se stále objevují nové a nové.. Nevíte, jak na ně? Ibišky mám dovezené z Německa a nerada bych o ně přišla, protože to nebyla nejlevnější záležitost..

Existuje nějaký produkt, který se nemusí umíchávat z prášku, ale je už ve spreji jako třeba Fast apod?

Díky moc za rady a za záchranu mých krasavců..

Prvotní invaze
Prvotní invaze
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 85.40 (?), 27.2.2011 15:18

Mám doma také spoustu kytek a vždycky v zimě vystrkují takové potvory růžky. V zimě tvrdou chemii dost těžko použít, když nemáte větrané prostory a venku stříkat nemůžete, zkusila jsem tedy namíchat takový utrejch. Není to můj recept, třeba ještě někdo opraví, neb ho bude dobře znát. Rozvařit v kastrůlku mýdlo na praní (klasický Jelen) asi tak dvě polévkové lžíce dávám na 300ml, po té co začne hmota chladnout, přidám pár kapek jaru a pár kapek lihu z lékárny, doleju vodu do 1000ml postřikovače a rovnou mohu použít. Kytky nanosím do koupelny a tam je postříkám. Je třeba stříkat častěji, ale zatím mi to zabralo. Jen dávat pozor, aby mýdlový roztok nenatekl ke kořenům, obaluji květináče do igelitových tašek. Zkusit to můžete, k chemii se můžete vrátit vždycky, ale problém je s ní, že ty potvory časem získávájí rezistenci a postřik neúčinkuje většinou na larvární stadia. Přeji zdar, škůdcům zmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.193 (?), 25.7.2012 10:47

vlnatka - kořenovka žije na kořenech a saje jen když se rozmnožuje vyleze na rostlinku a naklade vajíčka tak že jedině ponořit celou rostlinu do pořádnýho jedu Metation 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.8 (?), 21.8.2012 9:40

v květinářství mi poradili vyčistit napadená místa klívie 100% lihem, třeba slivkou nebo hruškou, zkusila jsem to, uvidíme, jestli to zabere :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 27.2.2011 19:24

Na kaktusech se vlnatka odstraňuje potíráním lihem (štětečkem, vatou na špejli), třeba by to zafungovalo i na ibišku.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.180 (?), 8.4.2012 12:02

Snad to potření lihem zabere i na echeverii..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.19 (?), 25.7.2012 14:34

je třeba ošetřit nejen nadzemní část ale i proprat kořeny v roztoku - měla jsem ji na kaktusech - všechny napadené jsem ošetřila opatrně jak na vrchu tak jsem nechala kořeny 2x máčet roztoku a vypadá to, že se zlikvodovala-/ přinesla jsem si ji když jsem koupila kaktus v obchodě /- vlnatka napadla všechny rostliny, které byla na jednom okně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.6 (?), 28.7.2012 21:07

Zkuste použít CAREO. Rostlinu postříkejte, můžete i zalít. Látka je rostlinou vstřebána a při sání škůdce hubí, takže není tento prostředek pouze kontaktní, což je velká přednost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.3 (?), 20.7.2013 0:23

Rozhodně doporučuji Confidor, jediná věc která vlnatku zahubila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika