Smutnice v pokojových květinách



host - 66.3 (?)
1.5.2006 16:36
Chcela by som sa spytat na tie žte papieriky, ja sa neviem tych smutnic zbavit užasi dva mesiace nikdy som to  nemala,le prave som si kupila mäsožravku a poviem Vam skoro som dostala infarkt ked som tam zbadala tych červykov. Mohli by ste mi bližšie povedať niečo o tych papierikoch ako sa to vola????????
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host, 14.3.2005 23:22, zobrazeno: 173414x
Dobrý den. Nevíte někdo nějakou radu jak se nejlépe zbavit malých mušek Smutnic v pokojových květinách? Nejlépe nějaký hubící prostředek. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 18.3.2005 10:12
Já jsem si koupila v květinářství takové žluté papírky, které se napíchají ke kytkám a smutnice sa na ně nalepí.....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.3 (?), 1.5.2006 16:36
Chcela by som sa spytat na tie žte papieriky, ja sa neviem tych smutnic zbavit užasi dva mesiace nikdy som to  nemala,le prave som si kupila mäsožravku a poviem Vam skoro som dostala infarkt ked som tam zbadala tych červykov. Mohli by ste mi bližšie povedať niečo o tych papierikoch ako sa to vola????????
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.131 (?), 11.6.2008 7:50

jo žluté papírky pomáhají, ale pouze na dospělé, a co ty larvy v hlíně? ty žádnými žlutými šipkami ven nedostanete a ty ničí kytku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.237 (?), 27.3.2013 11:11

Ano ničí kořínky mladých rostlin, ale po 10-14 dnech se mění v pupárium a po dalším týdnu na dospělce, kteří se chytí na žluté lepové desky a tím by měl být cyklus ukončen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.198 (?), 28.3.2024 17:11

Žluté lepové desky množství smutnic sníží ale rozhodně se jich takto zcela nezbavíte. Je to s nimi trochu náročnější. Lze se jich zbavit jak chemickou tak biologickou cestou.. pro zdraví a životní prostředí je samozřejmě lepší ta biologická cesta.

Pokud se jich chcete opravdu zbavit doporučuji tuhle epizodu podcastu, kde je vše detailně rozebráno: https://open.spotify.com/episode/1r1AWbrS5063eIZAZqL4HD?si=4e6fe668541a41d7

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 19.3.2005 22:19
Děkuji za radu. Už jsem to vyzkoušela a žluté papírky mají účinek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 26.3.2005 11:15

Dospělé smutnice jsou 2 – 4 mm dlouhé mušky podobné komárům. Charakteristická jsou dlouhá křídla, černošedá barva těla průhledná křídla lehce kouřově zbarvená. Jejich 5 – 7 mm dlouhé larvy a jsou schopny poškozovat nejmladší kořínky zakořeňujících řízků a mladých rostlin. Bývají tak jednou z příčin odumírání řízků a mladých rostlin množených ve sklenících. Účinnou biologickou ochranou je použití parazitických hlístic. Parazitické hlístice napadají larvy různých druhů hmyzu žijící v půdě. Hlístice se v půdě nebo v zahradním substrátu aktivně pohybují a čichem vyhledávají hostitele. Napadené larvy smutnic během několika dnů hynou. V uhynulých larvách smutnic se hlístice dále množí. Ve třetím larválním stádiu opouštějí mrtvou larvu smutnice a vyhledávají nové hostitele. Tak je zajištěna dlouhodobější ochrana přes tímto hmyzem. Pokud nejsou v substrátu přítomny další larvy smutnic či jiného vhodného hmyzu, populace hlístic odumírá. Chemická ochrana je účinná jen zčásti, mušky se rychle množí. Zvýšený výskyt těchto mušek jsem zaznamenal v roce 2002 při použití koupeného substrátu, ze kterého se mušky líhly velmi rychle a zamořily mi celý byt. Problémy se smutnicemi má velmi mnoho lidí, jak je patrné z nepřeberného množství dotazů a stížností na různých diskuzních fórech zahradnických serverů. Pokud mohu doporučit ochranu v bytě zamořeném těmito muškami, použil jsem opakovaně spray Biolit, kterým jsem mušky opakovaně hubil. Při použití jiných přípravků varuji před použitím v bytě bez toho, abychom si ověřili, zda je přípravek pro tyto prostory povolen.Přetištěno z mé wevové stránky, J. Hejduk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.237 (?), 9.3.2006 19:49
Mně se osvědčilo, když nechám pár dní zcela vyschnout půdu u všech květin v dané místnosti (záleží na rostlinách, kolik vydrží, aby jim to neuškodilo). Je-li půda zcela vyschlá 1-3 dny, tak to zatím vždy stačilo. Žádná chemie, ani žluté papírky.
Smutnice se mi objevily vždy po zakoupení půdy, nebo květiny. Když si půdu míchám sama z kompostu a příměsí, tak zcela výjímečně pár mušek zahubím suchem a je vystaráno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.51 (?), 7.1.2007 12:50

Je možné nějak odstranit smutnice  z nakoupeného substrátu?
Třeba ho nechat vymrznout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika