Pepřovník černý - škůdce, nemoc či normální jev?



host - 243.114 (?)
31.1.2020 17:37

To jste koupila už s tím? Je to na všech listech? Asi bych šla vrátit. Ty bílé kuličky se objevují u více druhů rostlin, má to imitovat vajíčka, asi aby měli hmyzáci pocit, že už je obsazeno, jsou z nějakého cukru. To tmavé nevím - některé vypadají jak špinavé kapky vody, některé jako čerň na tom sladkém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 189.13 (?), 31.1.2020 13:49, zobrazeno: 1606x
Dobrý den, koupila jsem v zahradnictví pepřovník černý. Na listech ze spodu je taková zvláštní krupička, některá vypadá jako drobné průhledné krystalky, jiná je naopak tmavá. Ani pod lupou jsem nenašla nic živého, substrát je též v pořádku. Listy z vrchu jsou zdravé, z obou stran jsou jinak v pořádku, bez jakéhokoliv požeru. Prosím zkušenější o radu, jestli ví co to je či co s tím mám dělat? Předem děkuji za odpověď. Maty

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 31.1.2020 17:37

To jste koupila už s tím? Je to na všech listech? Asi bych šla vrátit. Ty bílé kuličky se objevují u více druhů rostlin, má to imitovat vajíčka, asi aby měli hmyzáci pocit, že už je obsazeno, jsou z nějakého cukru. To tmavé nevím - některé vypadají jak špinavé kapky vody, některé jako čerň na tom sladkém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika