Neznámá choroba ibišku



Krenov - (1) - 47.11 (?) 
2.10.2011 11:07, zobrazeno: 11390x

Dobrý den, již dlouho bojuji s nějakým škůdcem, který mi v nepravidelných intervalech napadá ibišek, někdy i další rostliny. Vypadá jako malé tmavé tečky na spodní straně listů, které vykusují zelenou barvu a listy přestávají být kompaktně zelené, po čase opadávají (i malinké). Když na tu potvůrku fouknu, začne se pohybovat. :-) Několikrát jsem rostlinu ošetřila Mospilanem či Agrionem, ale za pár týdnů tam byli znova. Nevím, jak se jich nadobro zbavit ani o jakého škůdce se vlastně jedná. Prosím tedy o radu. Moc děkuji, Jan.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 100.28 (?), 1.11.2012 21:33

Tuhle zkušenost s ibiškem mám taky.Pokud se jedná o stejného škůdce jako má můj ibišek - pod lupou vypadá jako kousek černé nitě.V zahradnictví mi doporučili též Mospilan a Agrion(ten prý je nejsilnější).Škúdce se opakovaně vrací.Naposledy jsem dělala postřik Agrionem čtyřikrát po sobě, zatím je klid.Bohužel nemá smysl kvůli rezistenci používat stejné postřiky.Pokud jste ale postřik opakoval jen jednou, nebo dvakrát, mohla zůstat nějaká vajíčka, na které to nepůsobí, takže zkuste znovu a víckrát.Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 2.11.2012 20:44

Že by třásněnky? Měla jsem je kdysi dávno doma na jedné kytce také - - nakonec šla kytka do kontejneru, nemohla jsem se jich natrvalo zbavit...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.28 (?), 3.11.2012 10:07

Třásněnky jsou mušky, tohle byla velmi malá housenka, nebo červ, těžko říct a opakovaně se to vrací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika