Kamelie - choroba - hnědnutí listů



1jana1 - (3) - 42.160 (?)
2.1.2016 12:26

Mám též u kamélie zahnědlé listy, ale ještě k tomu jsou hodně lepkavé, prosím o radu, co s tím? Děkuji Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
florianus - (4) - 207.1 (?), 24.9.2009 14:29, zobrazeno: 35297x

Dobrý den. Prosím o radu. Na mladých a středně starých listech kamelie se objevují hnědavé skvrnky okrouhlého tvaru (jen mezi žilnatinou listu). Kamélie je umístěna v bytě,ale přes léto je letněna venku. Pěstována je v kvetináči a jedná se o bílekvetoucí odrůdu.Přikládám 2 snímky (rub, líc listu). Děkuji za odpověď. Radovan Hájek

líc listu kamelie
líc listu kamelie
rub listu kamelie
rub listu kamelie
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.102 (?), 15.5.2010 18:55

Nějaká rada k tomuto problému, vážení experti???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.71 (?), 22.7.2010 13:30

Dobrý den, pěstuji kamélie již 4. rokem v pokoji, kde se netopí. Nádherně v zimě kvetou, ale nyní také začaly hnědnout a opadávat listy, současně ale rostliny začínají zase bohatě nasazovat na květ. Zatím jsem se nedopátrala příčiny. Pokud někdo víte, poraďte. Děkuji. HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.223 (?), 31.5.2012 19:00

Mohlo by jít o korkovitost listů v důsledku vysoké vlhkosti prostředí, nadměrné zálivky nebo špatné drenáže substrátu, kdy rostlina přijímá více vody než dokáže vydat. Poškození se nejprve objevuje na spodní straně listu. Jedná se o fyziologickou poruchu, která sice nevypadá pěkně, ale rostlinu významně nepoškozuje. Test Your Knowledge - February

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.134 (?), 29.6.2014 20:18


Dobrý den, taky mě začaly hnědnout lístky a opadávat u kamelie. Nevím co mám dělat. Je mi ji líto a nikde nemůžu najít radu co dělat, nebo co je to za nemoc. V počítači jsem taky nic nenašla a tak Vás prosím, jestli někdo ví jak této rostlině pomoct. Děkuji předem LeHolat@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.6.2014 23:12

Kamélie nemá ráda přílišné zalévání sni přesoušení. Kvůli tomu u nich mám indikační rostlinu, která je na rozdíl od kamélie schopná zvadnout (brambořík ap.). Zalévám až když indikační rostlina začne vydnout a jen tolik, aby jí to vydrželo na cca 3-5 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
1jana1 - (3) - 42.160 (?), 2.1.2016 12:26

Mám též u kamélie zahnědlé listy, ale ještě k tomu jsou hodně lepkavé, prosím o radu, co s tím? Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 3.1.2016 19:37

Pokud jsou listy lepkavé, zkuste hledat nějaký savý hmyz, možná takové červené pavoučky.

Pak taky napište teplotu a frekvenci zálivky v tomto období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.122 (?), 30.10.2016 8:42

Po vzoru anglických studených skleníků, pěstuji kamelie v zimní zahradě na severní stravě. Listy má nádherné. Poupat nasadí mraky. Mám jiný problém. Poupata začnou nakvétat, zahnědnou a upadnou. Nerozkvete květ vplné nádheře. Je fakt, že je tam chladno. Nevím jestli v době kvetení chce tepleji, nebo to opravdu dělá přílišná, nebo nevyrovnaná zálivka zálivka? K předešlým dotazům- během letnění mohou rostliny chytit houbové choroby i škůdce. Lepivé listy mohou způsobit puklice, nebo štítenky. Tam chce zasáhnou včas a opakovaně. Na houbové choroby je přípravků hodně. Chce vyzkoušet na páru listech, aby přípravek rostlinu nepopálil. Budu ráda za každou radu ohleně nakvétání a padání zahnědlých středů květů. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika