Kamelie - choroba - hnědnutí listů



host - 5.102 (?)
15.5.2010 18:55

Nějaká rada k tomuto problému, vážení experti???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
florianus - (4) - 207.1 (?), 24.9.2009 14:29, zobrazeno: 35170x

Dobrý den. Prosím o radu. Na mladých a středně starých listech kamelie se objevují hnědavé skvrnky okrouhlého tvaru (jen mezi žilnatinou listu). Kamélie je umístěna v bytě,ale přes léto je letněna venku. Pěstována je v kvetináči a jedná se o bílekvetoucí odrůdu.Přikládám 2 snímky (rub, líc listu). Děkuji za odpověď. Radovan Hájek

líc listu kamelie
líc listu kamelie
rub listu kamelie
rub listu kamelie
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.102 (?), 15.5.2010 18:55

Nějaká rada k tomuto problému, vážení experti???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.71 (?), 22.7.2010 13:30

Dobrý den, pěstuji kamélie již 4. rokem v pokoji, kde se netopí. Nádherně v zimě kvetou, ale nyní také začaly hnědnout a opadávat listy, současně ale rostliny začínají zase bohatě nasazovat na květ. Zatím jsem se nedopátrala příčiny. Pokud někdo víte, poraďte. Děkuji. HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.223 (?), 31.5.2012 19:00

Mohlo by jít o korkovitost listů v důsledku vysoké vlhkosti prostředí, nadměrné zálivky nebo špatné drenáže substrátu, kdy rostlina přijímá více vody než dokáže vydat. Poškození se nejprve objevuje na spodní straně listu. Jedná se o fyziologickou poruchu, která sice nevypadá pěkně, ale rostlinu významně nepoškozuje. Test Your Knowledge - February

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.134 (?), 29.6.2014 20:18


Dobrý den, taky mě začaly hnědnout lístky a opadávat u kamelie. Nevím co mám dělat. Je mi ji líto a nikde nemůžu najít radu co dělat, nebo co je to za nemoc. V počítači jsem taky nic nenašla a tak Vás prosím, jestli někdo ví jak této rostlině pomoct. Děkuji předem LeHolat@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.6.2014 23:12

Kamélie nemá ráda přílišné zalévání sni přesoušení. Kvůli tomu u nich mám indikační rostlinu, která je na rozdíl od kamélie schopná zvadnout (brambořík ap.). Zalévám až když indikační rostlina začne vydnout a jen tolik, aby jí to vydrželo na cca 3-5 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
1jana1 - (3) - 42.160 (?), 2.1.2016 12:26

Mám též u kamélie zahnědlé listy, ale ještě k tomu jsou hodně lepkavé, prosím o radu, co s tím? Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 3.1.2016 19:37

Pokud jsou listy lepkavé, zkuste hledat nějaký savý hmyz, možná takové červené pavoučky.

Pak taky napište teplotu a frekvenci zálivky v tomto období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.122 (?), 30.10.2016 8:42

Po vzoru anglických studených skleníků, pěstuji kamelie v zimní zahradě na severní stravě. Listy má nádherné. Poupat nasadí mraky. Mám jiný problém. Poupata začnou nakvétat, zahnědnou a upadnou. Nerozkvete květ vplné nádheře. Je fakt, že je tam chladno. Nevím jestli v době kvetení chce tepleji, nebo to opravdu dělá přílišná, nebo nevyrovnaná zálivka zálivka? K předešlým dotazům- během letnění mohou rostliny chytit houbové choroby i škůdce. Lepivé listy mohou způsobit puklice, nebo štítenky. Tam chce zasáhnou včas a opakovaně. Na houbové choroby je přípravků hodně. Chce vyzkoušet na páru listech, aby přípravek rostlinu nepopálil. Budu ráda za každou radu ohleně nakvétání a padání zahnědlých středů květů. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika