Červ



host - 146.63 (?)
22.12.2010 14:47

Já myslím že to vyplavit půjde aniž byste musela používat chemii. Bych rostlinku nejdřív propláchla a pak nechala stát ve vodě a celý bal bych důkladně proprala až na holé kořeny. Pak přesadit do nového substrátu. Desinfekce půdy je fakt náročná, souhlasím s Kozičkou. Všeobecně bych řekla, je lepší substráty kupovat, než si brát ze zahrady, neb těch škůdců bude na zahradě asi víc. Já sama substráty kupuji a míchám a pokaždé mi z toho po přesazení vyrašily houby, takže záruku nemáte prostě nikde. Někde jsem četla, že mnohonožka potřebuje partnera k nakladení vajíček, tak jestli jste jich tam nenašla víc, tak to snad bude dobrý. Přeji zdar, škůdci zmar.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 245.48 (?), 19.12.2010 17:44, zobrazeno: 21755x

Pomoooc.Dneska jsem nahodou v kvetinaci anthurie objevila tohole cerva, na delku mel asi 1,5 cm.  Prosim poradte, co s tim. Mladou rostlinku jsem si koupila letos v lete na dovolene na Madeire a asi jsem si to zasadila i s cervem. Anthurie mi od te doby, co jsem si ji privezla v podstate nerostla a ztratila jeden list (uschl), myslela jsem, ze to je z nedostatku vlhkosti, ale asi to bude tim cervikem. Bojim se, aby se mi to ted nerozlelzlo vsude po byte.

Dekuju

Lucie

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.48 (?), 19.12.2010 17:46

ja tu fotku snad neprilozim...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.48 (?), 19.12.2010 17:47

cerv


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.216 (?), 19.12.2010 18:03

Lucie, to je 'millipede', poznate to to opdle toho ze ma dve nohy srostle. Nekde u skudcu jsem o tom jiz psala. 'Millipedes' je monoho druhu, a ji koreny.  Musite neco udelat, rychle, nebo se Vam to rozleze. Mate nekde - mimo byt - nejake misto, kde muzete rostlinu presadit? Pokud ano, pokusim se Vam napsat co udelat abyste nepresadila i vajicka. Ted musim jit pryc na dve hodiny, ale az se vratim..treba nekdo jiny bude moci poradit drive.. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lucie.cz - (2) - 245.48 (?), 19.12.2010 18:13

Kozicko, dekuju. Urcite napiste, jedine co me napadlo je kytku vyndat a omyt koreny do cista pod vodou. Existuje na to nejaky chemicky pripravek ktery bych mohla preventivne pouzit na vsechny kytky v byte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 19.12.2010 20:42

Lucie,

chemicke prostredky se reguluji v kazde zemi i nekdy v kazdem state, oblasti. Takze, v tom poradit skutecne nemohu. Navic, ja bych zadne chemikalie doma nepouzivala kdyz to neni naprosto nutne. Vajicka asi chemicky jen tak hned nezabijete, takze byste porad musela zabijet to co se vylihne. Myslite, ze mate millipedes i v jinych rostlinach? Namocte ty dalsi kvetinace do hluboke vody a uvidite co z nich vyleze.

Anthurium: Ano vyndejte, umejte koreny v mydlove vode (2-3 kapky na litr) a proplachnete. Pak ji dejte do sklenice s vodou tak na 15 minut. Pudu do igelitaku a vyhodit. Kvetinac dobre umit a prelit 1-2x varici vodou, nebo vyhodit. Jednou jste napsala ze pouzivate 'normalni hlinu na pokojovky'. Tu bych nepouzivala, pokud neni sterilizovana a navic vetsinou tyto pudy zustavaj moc dlouho mokre na vetsinu tropickych rostlin.
Presazeni napisu za pul hodiny pod Vseobecne Rostliny:Jak pestujete Anthurium? Verim, ze take dostanete jine nazory od lidi co ji pestuji. Kozicka pece chleba 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lucie.cz - (2) - 245.48 (?), 19.12.2010 21:10

Ted me jeste napadlo, zda ten cerv nemohl byt v hline, kterou jsem koupila. Spolu s anthurii jsem presazovala vice kytek, takze jestli to skutecne je hlinou, tak bude napadenych kytek asi vic. Zda se mi, ze mi kytky posledni dobou moc nejdou, ale to muze byt rocnim obdobi.

A jak se pozna sterilizovna hlina? Je to napsane nekde na obalu?

To s tou hlubokou vodou moc nechapu. To mam vlozit kvetinac i s kytkou do kyble s vodou? A co ta hlina? Vzdyt z toho bude bahno...

Dekuju

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 19.12.2010 22:34

Lucie, date kvetinac do kyble a budete zalevat tak dlouho, az se kvetinac naplni vodou. Ano, pravdepodobne s hliny bude bahno. Neni to nic pekneho, V byte se to delat neda, zapomnete na to.

A navic tam treba nejsou. Jak se pozna ze je hlina sterilizovana? Melo by to byt napsane na pytliku, ja myslim. Zeptejte se.

Jinak doma se hlina sterilizovat neda, strasne ale strasne to zapacha. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.63 (?), 22.12.2010 14:47

Já myslím že to vyplavit půjde aniž byste musela používat chemii. Bych rostlinku nejdřív propláchla a pak nechala stát ve vodě a celý bal bych důkladně proprala až na holé kořeny. Pak přesadit do nového substrátu. Desinfekce půdy je fakt náročná, souhlasím s Kozičkou. Všeobecně bych řekla, je lepší substráty kupovat, než si brát ze zahrady, neb těch škůdců bude na zahradě asi víc. Já sama substráty kupuji a míchám a pokaždé mi z toho po přesazení vyrašily houby, takže záruku nemáte prostě nikde. Někde jsem četla, že mnohonožka potřebuje partnera k nakladení vajíček, tak jestli jste jich tam nenašla víc, tak to snad bude dobrý. Přeji zdar, škůdci zmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 22.12.2010 17:41

Kdyz Vam houby vyrostou pokazde v cem myslite jsou?

Ja jsem sterilizovala vlhkou pudu doma jednou v zivote a uz bych to nikdy nedelala. Trva to 20 minut v troube vyhrate na 82-93C. Nekdo to dela v microvlnce na 3 minuty.

V lete se ovsem da sterilizovat puda v igelitovych sackach na slunci, pokud teplota v sackach stoupne na 82C a vydrzi 20 minut. Hlina by mela byt vlhka. Kozicka

PS: V diskuzi 'substraty' se mluvi o hline dovazene z Holandska?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika