Červ



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 15.76 (?) 
28.12.2010 22:14

Zcela určitě přímo v těch substrátech. Dlouhodobým skladováním před prodejem substrát začne většinou plesnivět a protože používají velký podíl kůry z plísní se začínají dělat houby. Nevím, kde by se tam mohlo vzít podhoubí, ale asi z té kůry. Po té, co se mi to stávalo téměř pravidelně, většinou nechávám substrát otevřený na vzduchu, aby pořádně vyschnul. Pak je ovšem zase trochu problém se zálivkou, neboť taková sušinka špatně drží vodu, takže většinou teď už míchám s pískem. Někteří mykologové tvrdí, že takové substráty jsou pro kytky naopak ideální, ale co pro lidi? To nevím. Každopádně mě to vzteká, pěstuju přece kytičky a ne houby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 230.216 (?), 29.12.2010 2:52

Tak to je blby. Vite ja kupuji hodne kury, hlavne na orchidy,  a kvalita je cim dal tim horsi. Je v ni smichane hodne dreva ktere rychle plesnivy/hnije, takze musim prebirat a drevo vyhodit. Ja jsem sice nemela problem a houbama ale s plevelem. Jini v nasem krouzku maji problem s malyma snekama a take s vajickama mravencu atd. Proto jsem zacla kuru prelivat varici vodou a skutecne to pomaha. Sice to kuru nesterilizuje ale zabije to vajicka a i seminka plevelu. Pry na fungus take pomaha prelit hydrogen peroxide H202 (vite cim se odbarvuji vlasy) ale to jsem nezkousela. Mate pravdu, jak kura vyschne spatne vstrebava vodu a potrebuje se namocit, nejlip pres noc. Mozna, ze to neni reseni pro vasi situaci.. ale to je vse s cim ja mam zatim zkusenost. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika