Bíli broučci na kalanchoe



host - 32.95 (?) 
2.1.2013 10:11, zobrazeno: 9535x

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Na kalanchoe se mi objevili malí bílí broučci o velikosti max. 2mm, jsou vidět nožičky a za sebou nechávají na listu lepkavý povlak. Na pohled se nehýbou, jako by ani nebyli živí. O jakého škůdce se jedná a jak na něj? Přikládám obrázek

Děkuji za radu

Lucka K.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 170.246 (?), 2.1.2013 11:00

Tak přesně tyhle potvůrky mám na orchideji Burrageara Nelly Isler. myslel jsem, že to jsou mšice (nebo nějaké jejich vývojové stádium?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.111 (?), 4.1.2013 18:36

Myslím, že to jsou Molice, létají a je docela náročné se jich zbavit, doporučuju dát květinu rychle do izolace, než to napadne další a koupit nějaký jed.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.155 (?), 5.1.2013 8:03

Nene, na molice to nevypadá, ani nelétají... Další nápady? Přidávám svou ne příliš kvalitní fotku, ale je na ní vidět, že mršky jsou rozptýlené po celé rostlině.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Calta - (10) - 199.107 (?), 20.1.2013 11:42

Dobrý den, jedná se o jeden z druhů mšic. Je to savý hmyz, tudíž vysáva pletiva rostlin - ta později odumírá. Je nutný postřik. Postřik můžete zakoupit buď takový, který lze stříkat i v bytě a nebo postřik, který musíte aplikovat venku je to např. Mospilan.

A to co mšice vylučují je lepkavá hmota - medovice, kterou se živí mravenci. No a mravenci jsou také dobrým vodítkem k určení tohoto škůdce. Biologická ochrana je možná nasazením berušek, ale to v bytě opravdu není možné. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika