Bílé skvrny na listech



host - 248.215 (?)
2.11.2021 19:35

Na červce by mělo zabrat setření vatovou tyčinkou namočenou v lihu, ta je ničí. A stříkněte ji stejně, do úžlabí listů se tyčinkou nedostanete.    Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 62.180 (?), 2.11.2021 14:59, zobrazeno: 1844x
Dobrý den, prosim co se mi to usadilo na rostlině za škůdce? Je pouze na této rostlině. Bílé tečky jsou lehce sloupnout. Jak se toho zbavit? děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 2.11.2021 18:54

nepotěším vás, jde o škůdce z čeledi štítenkovitých. Zbavit se ho můžete postřikem insekticidu s přídavkem oleje, tedy například Mospilan+Biool. Může pomoci i jen Biool, ale ne stoprocentně. Likvidace je obtížná zejména proto, že škůdce se rád ukrývá v pažbí listů, kde je poměrně těžké ho zasáhnout. Velké nebezpečí tkví také v tom, že škůdce může postupně napadnout další rostliny, když nejpříhodnější podmínky k rozmnožování má v uzavřených prostorách bytů. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.180 (?), 2.11.2021 19:19
Děkuji za reakci. Rostlina je v karanténě, takže se na ostatní rostliny doufám nerozmnoží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 2.11.2021 19:31

dá se s tím škůdcem žít, ale je to pak každoroční boj. Nejhorší to bývá na jaře, když se přes zimu nedá dostatečně větrat a s rostlinami se nehýbá. Štítenka se mi dostala domů před 20 lety na zakoupeném plodícím pomerančovníku. I když jsem se jí snažil zlikvidovat, během let mi postupně napadala další a další rostliny, citroníky, banánovník, begónie, oleandry, potos a další. Vědět tehdy, že ten pomerančovník je napadený, všechno mohlo být jinak. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.215 (?), 2.11.2021 19:35

Na červce by mělo zabrat setření vatovou tyčinkou namočenou v lihu, ta je ničí. A stříkněte ji stejně, do úžlabí listů se tyčinkou nedostanete.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika