Zežloutnutí listů



Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?)
11.6.2009 23:14

Žlutou barvu přímo nemohu posoudit. Z obrázku vyplývá, že stromek jinak vegetuje zdárně co do přírůstku, tvaru a velikosti listů. V předešlém příspěvku je obrázek znázorňující reakci rostliny na nedostatek některých živin. Zde to vypadá na nedostatek dusíku. Taky bych chtěl upozornit na nevhodný úvazek provázkem na prvním snímku. Zatažení na kmínku může způsobovat zaškrcení a tím omezený přístup živin. Kupte si v zahradnické prodejně klubko igelitové vázací pásky (cca 30,- Kč) a už nikdy nepoužívejte provázek. Udělá víc škody než užitku než se stačíte rozhlédnout a zjistit jak rychle ten kmínek sílí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 9.6.2009 23:00

Určitě bych stromky každý den nezaléval. Činím tak obvykle 1x za týden až dva, v tomto počasí vůbec. Zalévám jen první rok po výsadbě, později jen v době mimořádného sucha.
    Je možné, že vápno z omítky vytěsnilo železo a chloróza je způsobena jeho nedostatkem. Nejlépe je postříkat listy zelenou skalicí. Efekt by měl být, pokud šlo o deficit Fe,  poměrně rychlý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Škůrek Miroslav - (30) - 40.193 (?), 10.6.2009 3:13

Děkuji, nevěřil jsem, že budete s odpovědí tak rychlý, je vidět, že tento web tu máte "pod palcem".Zítra ji hned stříknu.Víte, já zasadil sad švestek a při té příležitosti do volného místa jsem dal ty dvě broskve, protože jich mám hrozně rád.Ač jsem z jihu Moravy, kde by měly mít dobré podmínky, pěstování broskví bude pro mě asi velkej oříšek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Škůrek Miroslav - (30) - 40.193 (?), 10.6.2009 3:41

No, teď jsem si přečet víc příspěvků, hlavně ten o hnojení, kde píšete i vy a musím říct, že jsem tak zastrašen, co všechno broskev chce, že uvažuji, že na podzim jak se říká "pudou" a místo nich dám něco jiného.Na toto nemám opravdu nervy.Přeci ale děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 24.6.2009 13:20

Souhlas. A když zaryjete granule kravského a pod.hnoje budete nad míru spokojen.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.6.2009 11:20

Loni na podzim jsem zasadil tři mladé stromky odrůdy Cresthaven, Harbrite a Harbinger, vedle sebe vzdálené cca 4 m. Všechny se zdárně ujaly. Bohužel cca od druhé poloviny května se u dvou z nich (Cresthaven a Harbrite) začalo projevovat nápadné zažloutnutí listů s následným přechodem do červené - viz. foto. Prosím zkušenější kolegy o pomoc při odhalení příčiny tohoto jevu a doporučení vhodné ochrany. Děkuji, Wimpi.

stromek Harbrite
stromek Harbrite
detail 1
detail 1
detail 2
detail 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 11.6.2009 23:14

Žlutou barvu přímo nemohu posoudit. Z obrázku vyplývá, že stromek jinak vegetuje zdárně co do přírůstku, tvaru a velikosti listů. V předešlém příspěvku je obrázek znázorňující reakci rostliny na nedostatek některých živin. Zde to vypadá na nedostatek dusíku. Taky bych chtěl upozornit na nevhodný úvazek provázkem na prvním snímku. Zatažení na kmínku může způsobovat zaškrcení a tím omezený přístup živin. Kupte si v zahradnické prodejně klubko igelitové vázací pásky (cca 30,- Kč) a už nikdy nepoužívejte provázek. Udělá víc škody než užitku než se stačíte rozhlédnout a zjistit jak rychle ten kmínek sílí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.1 (?), 16.6.2009 19:00

Tak přesné takhle vypadá i moje broskev, nemám ji nijak přivázanou, takže v tom to asi nebude.Přečetl jsem dost literatury a opravdu to vypadá na nedostatek dusíku.Před čtrnácti dny jsem koupil NPK a granulovaný kravský hnůj, okolo stromu jsem udělal do země klacíkem dírky a od každé jsem tam trochu nasipal.Nevím jestli to bude mít nějaký efekt, ale už jsem byl bezradný.Taky jsem si nechal udělat pH půdy, mám 7,3.Prý to také není dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zeuwicka - (17) - 207.34 (?), 19.6.2009 7:39

Dobrý den, moc prosím o radu. Na broskvi Red Haven mi už asi měsíc žloutnou a opadávají listy. Není to zatím žádná katastrofa ale počet žlutých listů se zvyšuje. Poradí mi prosím někdo, co jí chybí? Některé listy žloutnou celé naráz, některé z půlky a pak zežloutnou celé. Děkuji předem za odpověď.

1
1
2
2
3
3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.233 (?), 20.6.2009 15:45

Tady mi to připadá normální

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.7.2009 12:16

Doplňuji informaci ke svému příspěvku v této sekci z 11.6. (se třemi fotografiemi "stromek Habrbrite", "detail 1", "detail 2") - jak to s těmi zežloutlými stromky dopadlo : Pohnojil jsme 2 x na list hnojivem s přídavkem železa + hnojivem Floran (železo + stopové prvky) kolem stromku a nyní je situace taková, že všechny žluté listy zezelenaly a pouze ta místa, která byla na chřadnoucích listech již červená (viz. fotografie) zůstala červená. Silně zasažené listy samovolně opadly. Stromky žijí a již vypadají dobře. (A ty provázky jsem zatím nevyměnil neboť jsou uvázány volně a nemyslím si, že bych jimi stromkům nějak závažně škodil ).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika