Výsadba 5 broskvoni



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?)
18.4.2018 11:36

Špička krásného 3m T*Pking mi přišla v balíčku ohnutá o 180° - už je z ní několik roubů na staré slivoňi a jedou lépe než některé mé rouby z ledničky :-D Až by mě zajímalo, jak to všiváci :-D dělají, že na stromečcích udělají takové přírustky. Já i když pohnojím, zalévám a stromečkům zpívám, tak se nedostanu ani na polovinu :-(

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 13.4.2018 16:59

Spomyšl - jeden chcípák (Tardibelle) bez jediného kořínku, takže Spomyšl nikdy více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 13.4.2018 17:13

S tím chcípákem jsme na tom stejně. A zrovna tahle odrůda, která zaujala i slovutného Standu von Kénig. Takže nakonec "nula od nuly" pojde a Standa nám i nadále bude dělat chutě. Nejlepší z těch všech byla broskvoň Red Skin. Asi proto, že se jedná o starší, málo známou odrůdu, která nemá takový zvuk, takže se našel ještě pěkný kousek stromku.  Standovu Velvetku jsem prozatím vypustil. Ty meruňky od nich jsou jinak v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 17.4.2018 22:38

Dobrý den,

Spomyšl mám z JMoravy daleko i když o nich vím, nakupuji poblíž, na podzim Uh.Ostroh a Strážnice.

Za CRESTHAVEN, který dostal ránu z milosti a konečně jsem jsem ukončil jeho trápení, jsem na podzim 2017 zasadil kvůli těžké, jílovité zemině s kameninovým podložím v tomto místě jako náhradu hrušeň BOHEMICA na semenáči. Broskví mám nyní již pouze 5, bude to muset stačit, zatím rostou poměrně pěkně, nejvíce ovšem opět Springcrest na GF677. Bohužel odešla i LESKORA, myslím si, že kvůli kombinaci prudkého střídaní teplot na jaře 2017, monilia laxa a těžké půdy, místo ní tedy jabloň ADMIRÁL na M26.

Broskvová mánie mě částečně přešla, už nemám kam sázet, místo toho opět nastoupila mánie Vinné révy, nyní zejm. bezsemenné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 18.4.2018 8:35

Za mě -> Spomyšl minulý rok Primissima, FM3, RH - nádherné stromky, krásné kořeny. Tento rok Harbinger, Topking, Katinka - opět krásné kořenné stomky, u Harbingeru jsem se dokonce přistihl, jak si v duchu říkám, že bych to prodával určitě dráž, takže u Vás asi jen pešek :-( 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 18.4.2018 8:51

No já taky musím Spomyšl pochválit - letos jsem tam nakupoval poprvé, mandloně, ale tak velké stromy s kvalitními kořeny jsem ještě v ruce neměl. Jedna měla snad 3m a musel jsem si nechat velký kus ustřihnout, abych ji dal do auta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 18.4.2018 11:36

Špička krásného 3m T*Pking mi přišla v balíčku ohnutá o 180° - už je z ní několik roubů na staré slivoňi a jedou lépe než některé mé rouby z ledničky :-D Až by mě zajímalo, jak to všiváci :-D dělají, že na stromečcích udělají takové přírustky. Já i když pohnojím, zalévám a stromečkům zpívám, tak se nedostanu ani na polovinu :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Plavec - (1) - 4.232 (?), 19.4.2018 7:49

V jakem stavu ted prosim mate tu broskvon Harbinger? Ja jsem ze Spomysle take jednu objednal, ale vice jak tyden po vysazeni se stale nic nedeje a pupeny se mi zdaji zaschle. Tretina vetvicek byla suchych, ale zbytek se zdal zivy (pri zastrihnuti byly ostatni vetvicky zive a zelene). Myslite, ze je jeste nadeje, ze se stromek probudi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika