Veteran



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 48.241 (?) 
19.4.2020 20:11
Také jsem si koupil veterana u topinky, květy jsou malé zvonkové, takže to veteran asi není:-(. Mohl byste mi pane Petře z Pardubic napsat co mi tedy vyroste, doba zrání, odlučitelnost od pecky, vaše zkušenosti s tímto neveteranem, zda má cenu ho pěstovat? R.F.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.4.2020 18:10

Už jsem se těšil, že tady má někdo opravdu broskvoň VETERAN. Měla by zrát zhruba s Cresthaven a Fayette a dobře by doplňovala tento sortiment. Bohužel to tak není. Nechápu, jak je možné, že se tolik let prodává nějaká záměna? Já už stromek nemám, ale budu mít místo něj další velice pěknou záměnu, a to, pozdní broskvoň Tardibelle (Tardy bell) ze Spomyšle. yessmiley Možná to bude nějaká ta bělomaska, jak psal Jirka. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.10 (?), 21.4.2020 19:40

Zdravím. Já toho veterána mám. Chtěl jsem favoritu mor. ale jsou smotané dva druhy.Kupoval jsem broskev v kontejneru, ale pod celkovým označením favorita mor. ma Topinka zamotaný veterány. Květy jsou velké miskovité a u mě dozrávají malinko po favoritě. Na stromku cedulka nebyla, ale vzal jsem ho a byla to chyba. Teď mám dvě podzimní a místo už žádný. To dozrávání je možná tím, že cresthaven je víc u baráku. Olda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.4.2020 23:16

Ale píšete, že ten Váš Veterán má zvonkovité květy, takže to Veterán není. V dalším příspěvku píšete, že miskovité, tak tomu nerozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.180 (?), 22.4.2020 11:45
Díky pane Petr za vaší odpověď. Po telefonickém dotazu u Topinky jsem byl poučen, že jeho veterán zraje 10 dní před RH a má zvonkové květy. Chtěl jsem pozdní broskvoň a mám toto. Mohl by mi někdo doporučit nějakou pozdní broskvoň s miskovitým květem, slunné stanoviště 235 m.n.m. toho pravého veterana asi neseženu. R.F.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.4.2020 13:49

Pan Topinka je borec, když mu jeho Veterány zrají o měsíc dříve a mají jiný typ květů, jen co je pravda. To se mně ještě nestalo. Vždy se prodejci snaží záměnu vyřešit zasláním pravého stromku. Asi si ze všech těch pomologií udělám "trhací kalendář". Broskvoň s miskovitými květy chcete proč? V době kvetení je to samozřejmě hezčí pohled. Nejpozdnější. co mám je OˇHenry a má miskovité květy. Zraje v půlce září. Otázka je, co Vámz e-shopu pošlou. Může se stát, že úplně něco jiného. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.241 (?), 22.4.2020 20:33
Broskvoň s miskovitými květy chci právě pro ten hezčí pohled v době kvetení:-) R.F.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 22.4.2020 21:33

Nádherné růžovité květy má Symphonie a Suncrest (cca RH + 20),vynikají i pevností dužiny a vynikající chutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.92 (?), 23.4.2020 7:32
Díky za tip. V databází odrůd od J. Vysloužila se se ovšem uvádí u suncrestu květ zvonkovitý, tak nevím. R.F.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 23.4.2020 11:09

Pan J.Vysloužil pouze zkopíroval chybný popis.Suncrest má květy růžovité (miskovité).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika