Velmi rané broskve



Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?)
2.7.2019 7:11

aj mne sa uz Fenix pekne vyfarbuje :-)



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 212.49 (?), 1.7.2019 10:03

Já jsem ze Spomyšle v šoku, nakonci dubna přišly nektarinky a v červnu je zdecimovala kadeřavost ihned po vyrašení. Postě nepostříkané. Kdybych kupoval v březnu, i tak by měly být už aspoň jednou stříknuté. Na konci dubna už mám postřikovač měsíc schovaný, vůbec by mě nanapadlo stříkat kuprikolem. frown Jedna nektarinka je totálně KO, takže repete. no MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 1.7.2019 10:43

promiňte mi, ale když si koupíte nenarašený stromek, tak z preventivních důvodů byste ho měl vy sám ošetřit proti kadeřavosti. Spoléhat na to, že postřik kvalitně provedl někdo před vámí, je bláhové. Slyším poprvé, že postřik by měl dělat prodejce. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 243.219 (?), 1.7.2019 12:20
Čekal bych, že to prodejce stříkne aspoň v prosinci. Pak by to mohlo přežít i bez jarního ošetření. Na druhou stranu, jarní ošetření je asi viditelné. Pokud není viditelné, pak asi chybí. Budiž to poučením i pro ostatní zahrádkáře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 1.7.2019 14:46

U broskví koupených časně na jaře (březen) bych ošetřené stromky postříkané nevyžadoval. Provádím minimálně 2x kuprikol, únor/březen. Ale broskve koupené po 20. dubnu bych čekal, že když prodejce stromky do té doby neprodal, tak provedl březnový postřik, byť jsou stromky vytažené někde z chladu. Nezbude příště než míchat a plnit tu trochu do postřikovače znovu. MH sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.7.2019 16:55

Kadeřavost u nás řádí jako černá ruka, pouse se liší míra postižení - v závislosti na odrůdě, na tlaku choroby v daném roce a načasování chemické ochrany. Nikdy se mi ale nestalo, opravdu nikdy, že by kadeřavost stromek úplně zahubila. Zredukuje úrodu, to ano, špatné přírůstky, to taky, bídná násada květních pupenů na příští rok. Že by uschnul ujmutý stromek pouze vlivem kadeřavosti, tomu se zdráhám uvěřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.7.2019 17:16

Škoda, že Milan Fiala preferuje jen ty meruňky, už jsme tady mohli jistě mít řadu novinek. Pavel CZ. pěstuje už nějaký čas snad opravdu velmi rané broskvoně, zrající před Springcrestem a Harbingerem, což jsou první rané odrůdy zde u nás rozšířené. Ty velmi rané, myslím, Rich May, Francoise, Sagittarii. Jestli mně přežije dodatečně zaslaný stromek Rich May ze Spomyšle, to se ještě neví. Bylo to už dost pozdě a byl už dost narašený, takže většina obrostu už je "pryč". Výborně si vede ten VELVET na myrobalánu a snad se podaří přežít i třetímu stromku SOUTH HAVEN. Má sice jen jeden kloudný výhon, ale roste. Alespoň to. Příští rok může být ale všechno jinak.

Harbinger
Harbinger
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 2.7.2019 7:11

aj mne sa uz Fenix pekne vyfarbuje :-)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.16 (?), 2.7.2019 10:48
V súčasnom globalizovanom svete nie je problémom pri troche snahy získať v podstate akúkoľvek odrodu broskyne. Na tomto ale aj iných vláknach sa to hemží najmä odrodami zahraničnej proveniencie. Osobne považujem slovenskú odrodu Flamingo za plne konkurencieschopnú s klasickým svetovým repertoárom typu Redhaven a spol. V tomto príspevku chcem ale upozorniť na nové české odrody broskýň. Keďže asi nie všetci čítajú "Zahrádkáře", pridávam fotky. Chvályhodný počin českých šľachtiteľov, chýba mi ale v popise týchto nových odrôd ich pôvod (rodičovské odrody). Samozrejme, netvrdím že tá-ktorá odroda je lepšia iba preto, že je česká či slovenská, ony musia predovšetkým obstáť v konkurencii so zahraničnými. Je ale príjemné zistiť, že aj v ČR/SR sa v tomto smere pracuje (a možno aj podporiť tieto aktivity záujmom o naše domáce odrody). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.7.2019 12:05

Výborně, pane H.l.a.v.a.t.ý, výborně. Rovněž mi chybí v popisech rodičovské odrůdy. FLAMINGO také samozřejmě chválíme, až na pana doktora V.y.s.l.o.u.ž.i.l.a, který nechválí. Senický pán Paľo měl k Flamingu rovněž nějaké výhrady, ale křehkost dřeva, pokud si na ty výhrady dobře vzpomínám, se nepotvrdily. Ovšem i přesto bych rád připomenul, že pan Milan Fiala upozornil jako první na broskvoň JAYHAVEN, což sice není ještě dostatečně prozkoušená odrůda, ale jeví se velmi nadějně. Takže kdyby se soustředil na nějaké podobně nadějné broskyne ve světě, nebylo by to na škodu. Odrůdy typu Royal Glory k takovým bohužel nepatřily. K nadějným bude možná patřit i česká MAJORITA (Harbrite x Favorita Morettini 3), kterou hojně propagoval Standa svobodný pán von Königgrätz. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.26 (?), 2.7.2019 13:42
Šľachtitelia nespia ani za veľkou mlákou. Na fotkách je niekoľko nových odrôd broskýň a nektariniek z USA. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika