Veličenstvo Redhaven



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
12.9.2015 18:36

Focení mnoha plodů na malém prostoru je sice efektní a dělám to stejně, ale taky to ukazuje na dost blbou probírku, takže si v tomto ohledu můžeme podat ruce. smileyKvalita takových plodů by mě opravdu zajímala a férově bych přiznal svůj omyl. U pana Miloše Vysloužila jsem se také na vlastní kůži přesvědčil o velmi dobré kvalitě jeho Pinkcotů, takže jak vidíte, nejsem proti této odrůdě v žádném případě negativně zaměřen.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.8.2015 11:24, zobrazeno: 18542x

Tak starý dobrý Redhaven to letos ostatním broskvím pěkně natřel. Má jednoznačně největší plody. Za to asi může myrobalán - jednak tradičně menší květní násadou, navíc si uměl v suchu sáhnout líp pro vodu než jiné podnože. Chuťově jsou ostatní podobné odrůdy (Modřinka, Flamingo, Fairhaven) zhruba nastejno, ale Redhaven boduje další vlastností - i v tvrdém (kompotovacím) stavu jde velmi dobře od pecky. Škoda, že je tak teplé počasí. Stírají se rozdíly v době zrání jednotlivých odrůd a výrazně se zkracuje doba sklizňové zralosti. Plody včera vtvrdé jsou dnes měkké a zítra sežrány hmyzem (viz Modřinka vpravo)

Redhaven
Redhaven
Modřinka
Modřinka
Flamingo
Flamingo
Fairhaven
Fairhaven
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 29.8.2015 13:55

Hmyz přichází většinou na místa naklovaná předtím ptáky.Silnou slupku hlavně u hrušek by hmyz těžko narušil.Ano, i ovocnářské a vinařské žně jsou vlivem suchého horka předčasné.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.8.2015 17:49

Včely hodují na již narušeném plodu, ale pro vosu není žádný problém slupku prokousnout. Takže ty dvě blanokřídlé potvůrky si pěkně pomáhají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 29.8.2015 22:12

Také mne letos vosy pěkně štvou angry... Redhaven už mám sice sklizenou, ale začíná pomalu dozrávat nektarinka Venus a denně jsou tak čtyři plody nakousané... A že těch vos letos je! Asi jim budu muset koupit pivo, nebo mi nic nenechají.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.56 (?), 31.8.2015 11:12

Zdravím pani Lído aké odrody nektariniek okrem VENUSU ešte máte? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 12.9.2015 18:47

Mám jen Venus, chtěla jsem, aby dozrávala jindy, než Redhaven. Na zahradě jsem omezená místem  :-((    Zrovna dneska jsem ji až na pár plodů očesala.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 137.78 (?), 30.8.2015 23:13

Dobrý večer, Redhavenky sa ozaj tento rok vydarili. Akej váhy máte "největší plody"? U mňa to bolo od 50g po najväčší 125g. V ponukách sadbového materiálu sa uvádza v popise napr. "plody stredne veľké až veľké", tak by ma zaujímalo, čo si pod tým predstaviť - koľko gramov sa obecne berie za "veľké" u broskýň a koľko u marhúľ? ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
horal - (3) - 57.210 (?), 12.9.2015 15:15

Dobrý den, na zahradě máme (kromě dalších 4 odrůd broskvoní) 2 stromky redhavenek, jeden 4 roky, druhý 5 let. Letošní sklizeň předčila očekávání. Po protrhání plodů cca 50 %(což považuji za nutné),jsme sklízeli od konce 1 týdne srpna až do 30 srpna, kdy jsem utrhl poslední plod.  Střízlivým odhadem 40 - 45 kg broskví o průměrné váze 125g. Největší měla 205g. Chuťově bezkonkurenční.

Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.9.2015 18:36

Focení mnoha plodů na malém prostoru je sice efektní a dělám to stejně, ale taky to ukazuje na dost blbou probírku, takže si v tomto ohledu můžeme podat ruce. smileyKvalita takových plodů by mě opravdu zajímala a férově bych přiznal svůj omyl. U pana Miloše Vysloužila jsem se také na vlastní kůži přesvědčil o velmi dobré kvalitě jeho Pinkcotů, takže jak vidíte, nejsem proti této odrůdě v žádném případě negativně zaměřen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.6.2017 18:45

Samozřejmě, že nezmrzl Redhaven ani jiné "haveny". 

Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika