Sunhaven



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
25.7.2019 18:24

SUNHAVEN letos pecka. Plná, výrazná, navinule broskvová chuťovka. Prostě dobrá silná aromatická "káva". Škoda, že bylo jen pár plodů na starém skomírajícím stromě. Takže si zřejmě pochutnáte, pane MH. yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 212.49 (?), 22.7.2019 20:15

Dneska jsem ochutnal první zralou broskev Sunhaven, chutí vynikající, velice aromatická, voňavá, výborné kyselinky, sladká, absolutně žádná natrpklost. cheeky Ještě počkám na pozdější plody, ale potvrzuje se mi co jsem uvedl výše. Sunhaven nedá výbornou kvalitu při průměrné násadě jako je tomu u Redhavenu. Letos tu mám na brosvích Obaleče / Makadlovku v dosud nevídané míře. Po původní probírce z celkem 45 prutů po 5-6 broskvích to jest cca 200 plodů je větší polovina navrtaná a hnije. Teď zůstalo dohromady kolem 70 broskví. Takový Fairhaven je prožraný taky, ale nehnije tolik. MH

Sunhaven vybarvuje
Sunhaven vybarvuje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 22.7.2019 20:25

Možná si všimnete kadeřavosti na fotografii výše. Skutečně se jedná o kadeřavost, 2x jarní kuprikol byl v pořádku, ale ten už neochrání červnové přírustky, kdy se kadeřavost rozbujela za tropických třicítek. Dodnes tam visí, sucho ji nevadí, vzdušná prosvětlená koruna taky ne.  surprise Už se zase něco chystá. laugh MH

,,Vysokokmen
,,Vysokokmen" Sunhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 25.7.2019 18:24

SUNHAVEN letos pecka. Plná, výrazná, navinule broskvová chuťovka. Prostě dobrá silná aromatická "káva". Škoda, že bylo jen pár plodů na starém skomírajícím stromě. Takže si zřejmě pochutnáte, pane MH. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 26.7.2019 19:21

Sunhaven je chuťově vynikající odrůda. yes

Jedná se o,,nenáročnou" odrůdu z hlediska odolnosti na mráz v květu i ve dřevě.

 I když po těch letech vidím, že zas úplně nenáročná Sunhaven není a má svoje,, mouchy", pro které ji nemohu jako základní odrůdu, jakou je Redhaven, doporučit. Jednak potřebuje více světla aby vybarvila jinak jsou plody natrpklé a hořké a objevuje se nejednotnost chutí. A to samé platí pro násadu, nechat tolik plodů jako na jiných havenech je tady špatně. I proto, že se jedná o velmi velké, těžké a šťavnaté plody. No napočítal jsem dnes 100 plodů, váha 180-250g, plné šťávy, sladká s výraznými kyselinkami, žádná nebo minimální natrpklost cheeky. Co se týče řezu tak doporučených 30cm vzdálenost plodných prutů bude málo, naproti tomu u takového RH není kolikrát problém i křížení výhonů i přeplozování. Letos Sunhaven nasadil laťku dost vysoko, zatím nejlepší co kdy byly, dávám 7 bodů z 10. yes (ty z obchodu 0-2 body) laugh  MH

Zralý Sunhaven
Zralý Sunhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.7.2019 20:11

Nádhera, pane MH. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 2.8.2019 21:16

Včera obrány poslední plody Sunhavenu za asistence mlsných včel. cheeky Temně červené plody byly sladší, ale už se ztrácely kyseliny.

Naopak kyseliny si udrží až do úplného přezrání odrůda Fairhaven, i když obaleč každým dnem shazuje plody jako tenisáky nebo rovnou hnijí, stejně jako u Sunhavenu. Plody Redhavenu jsou provrtané minimálně. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 2.8.2019 21:26

Fotky, pane MH, přidejte fotky. Fairhaven i Redhaven. A víc fotek Sunhavenu. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 11.7.2020 12:06

Že by přece na tomto novém stromku uzrály plody odrůdy Sunhaven? Že by přece? 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 12.7.2020 8:53

Vypadadá to Petře že jsi měl tentokrát "šťastnou ruku" a mohl by to být opravdický Sunhaven.Mně před čtyřmi lety Sunhaven po více jak dvaceti letech odešel a od té doby se mi nedaří objevit poctivého prodejce.Jedna záměna za druhou (Zoja, Závorka,Spomyšl).Ani čtvrtý pokus z prodeje sromků se nezdařil, plody jsou zatím malé a zelené jako brčál, zrálé budou nejdřív za měsíc (další podvod).Nezbývá nic jiného než si sehnat rouby z důvěryhodného zdroje a stromky si vyrábět sami, Zatím jsem si vyrobil pravý Jayhaven, Majoritu a Ó Henry.Ode mě ti nenasytní podvodníci už neuvidí ani haléř!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 12.7.2020 11:19

Jasně, že od Frýdku Místku je do Spomyšle daleko, ale přímo na prodejně se dají vybrat velice pěkné stromky. U broskvoní je na jaře ta výhoda, že se dají poznat stromky, které opravdu porostou, jsou to ty narašené. Nenarašené tam měli svázané zvlášť a dané stranou (půlka května). Otázka je, jestli by se takové stromky daly při podzimním nákupu odlišit. Asi ne. Tudíž podzimní koupě je "zajíc v pytli". Pravost lze typnout asi jen u odrůd s visačkou Plantexu. Co se týče téhle mojí Sunhavenky, tak to je mrzák ještě tenkrát ze Zoji, který se až teď trochu vzpamatoval. Meztím mně ještě jeden stromek Sunhavenu druhým rokem nevyrašil. Zajímalo by mě, co se vyklube z té Tardy Bell, plody jsou stále zelené, takže naděje stále žije. "Veteran", co zraje koncem července to nebude. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika