Springtime



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
7.4.2016 21:28

No tak hlavně, že nám ty květy sedí, že?laugh Viz. květy na začátku tohoto vlákna, nebo v publikaci Meruňky a broskvoně na zahrádce. To je moc dobře.laugh Že by to byl docela obyčejný Redwinek? laugh

Springtime
Springtime
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 11.7.2015 12:56

Vypadá to, že Springtime bude dozrávat až s Redwinem, tedy že striktně dodržuje udávanou dobu zralosti. Naopak Primissima Delbard ji zcela ignoruje svým dozráváním v příznivých letech již koncem června. Tedy, že dozrává mnohem dříve, než se uvádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 11.7.2015 20:50

S prvními zralými plody Redwinu uzrál i další plod Springtime. I když má prozatím nevyvinuté pecky, tak se jeho chuť zdá, jako "úplně jiná liga" oproti Primisimě i Redwinu.

Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.7.2015 12:39

Plody Springtime šly částečně rozpůlit jen z důvodu nevyvinutí pecky. Ovšem chuť plodů je překvapivě dobrá, jelikož se jedná o na podzim sázený prostokořený stromek. Byla u všech plodů vyrovnaná, velice nadějná. Jaké musí mít plody zbarvení při plném oslunění? Jistě ještě mnohem zajímavější.

Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 26.7.2015 10:22

Vratil jsem se z dovolene minuly tyden a byl jsem celkem prekvapen chuti Springtime. Na jihu jsem se nabastil obrovskych sladkych broskvi, ale Springtime, co do velikosti s nima soutezit nemohla, ale v chuti byla urcite lepsi.Celkem citlive reaguji plody na slunce.Trosku vic zastineny plod a chut je o jednu az dve kategorie nekde jinde.Pri tom ve vybarveni, nebyl zadny rozdil mezi plodem plne oslunenem a v polostinu.Kazdopadne jsem rad za tuto odrudu a zustane mezi mymi oblibenymi stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 28.7.2015 15:37

Ted jsem si Petre vsimnul, ze mas vsude popraskane pecky, to u me Springtime jsem nemel prasklou ani jednu pecku. Odlucitelnost byla horsi, ale duznina mekka, takze sla od pecky odkousnout lehce. Kazdopadne chut luxusni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 29.7.2015 20:55

Rosťo, to se není čemu divit, když jsem chtěl "vyždímat" z na podzim zasazeného stromku první plody, že ty pecky pořádně nenarostly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 6.8.2015 23:14

Nekolik fotek Springtime. Ty plody nejsou jen nadherne, ale jsou chutove fantasticke.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.4.2016 21:28

No tak hlavně, že nám ty květy sedí, že?laugh Viz. květy na začátku tohoto vlákna, nebo v publikaci Meruňky a broskvoně na zahrádce. To je moc dobře.laugh Že by to byl docela obyčejný Redwinek? laugh

Springtime
Springtime
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 15.4.2016 21:53

Ne, že bych chtěl sobě nebo jiným dávat nějaké marné naděje, to nechci, ale u Springtime mám největší pochybnost o tom, co se píše o typu jejich květů. Plody totiž zrají v době, kdy mají, jedná se o bělomasou odrůdu a na "redwinek" to podle mě moc nevypadá. Konzistence dužniny i chuť není na Redwin moc podobná. Kdo má obě dvě odrůdy, ať to posoudí sám. Ani vzhled plodů není totožný s Redwinem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 12.7.2016 14:51

Redwin dozrává až nyní, ovšem pro příznivce raných bělomasých broskví bych doporučoval, aby si neprodleně pořídili stromek odrůdy Springtime z Uherského Ostrohu. Je zde samozřejmě ona záhada s jiným typem květů, než má odrůda podle pomologie mít, ale hlavně je tady velmi - převelmi zajímavá chuť plodů. I u drobných plodů je tato výrazná a odlišná chuť od Redwinu patrná. Dužnina má poněkud krémovější bílou barvu s odstínem do žluta, než klasické bělomasky.

Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika