Springtime



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
19.7.2015 12:39

Plody Springtime šly částečně rozpůlit jen z důvodu nevyvinutí pecky. Ovšem chuť plodů je překvapivě dobrá, jelikož se jedná o na podzim sázený prostokořený stromek. Byla u všech plodů vyrovnaná, velice nadějná. Jaké musí mít plody zbarvení při plném oslunění? Jistě ještě mnohem zajímavější.

Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.7.2015 12:56

Vypadá to, že Springtime bude dozrávat až s Redwinem, tedy že striktně dodržuje udávanou dobu zralosti. Naopak Primissima Delbard ji zcela ignoruje svým dozráváním v příznivých letech již koncem června. Tedy, že dozrává mnohem dříve, než se uvádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.7.2015 20:50

S prvními zralými plody Redwinu uzrál i další plod Springtime. I když má prozatím nevyvinuté pecky, tak se jeho chuť zdá, jako "úplně jiná liga" oproti Primisimě i Redwinu.

Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.7.2015 12:39

Plody Springtime šly částečně rozpůlit jen z důvodu nevyvinutí pecky. Ovšem chuť plodů je překvapivě dobrá, jelikož se jedná o na podzim sázený prostokořený stromek. Byla u všech plodů vyrovnaná, velice nadějná. Jaké musí mít plody zbarvení při plném oslunění? Jistě ještě mnohem zajímavější.

Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 26.7.2015 10:22

Vratil jsem se z dovolene minuly tyden a byl jsem celkem prekvapen chuti Springtime. Na jihu jsem se nabastil obrovskych sladkych broskvi, ale Springtime, co do velikosti s nima soutezit nemohla, ale v chuti byla urcite lepsi.Celkem citlive reaguji plody na slunce.Trosku vic zastineny plod a chut je o jednu az dve kategorie nekde jinde.Pri tom ve vybarveni, nebyl zadny rozdil mezi plodem plne oslunenem a v polostinu.Kazdopadne jsem rad za tuto odrudu a zustane mezi mymi oblibenymi stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 28.7.2015 15:37

Ted jsem si Petre vsimnul, ze mas vsude popraskane pecky, to u me Springtime jsem nemel prasklou ani jednu pecku. Odlucitelnost byla horsi, ale duznina mekka, takze sla od pecky odkousnout lehce. Kazdopadne chut luxusni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.7.2015 20:55

Rosťo, to se není čemu divit, když jsem chtěl "vyždímat" z na podzim zasazeného stromku první plody, že ty pecky pořádně nenarostly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 6.8.2015 23:14

Nekolik fotek Springtime. Ty plody nejsou jen nadherne, ale jsou chutove fantasticke.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.4.2016 21:28

No tak hlavně, že nám ty květy sedí, že?laugh Viz. květy na začátku tohoto vlákna, nebo v publikaci Meruňky a broskvoně na zahrádce. To je moc dobře.laugh Že by to byl docela obyčejný Redwinek? laugh

Springtime
Springtime
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.4.2016 21:53

Ne, že bych chtěl sobě nebo jiným dávat nějaké marné naděje, to nechci, ale u Springtime mám největší pochybnost o tom, co se píše o typu jejich květů. Plody totiž zrají v době, kdy mají, jedná se o bělomasou odrůdu a na "redwinek" to podle mě moc nevypadá. Konzistence dužniny i chuť není na Redwin moc podobná. Kdo má obě dvě odrůdy, ať to posoudí sám. Ani vzhled plodů není totožný s Redwinem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 12.7.2016 14:51

Redwin dozrává až nyní, ovšem pro příznivce raných bělomasých broskví bych doporučoval, aby si neprodleně pořídili stromek odrůdy Springtime z Uherského Ostrohu. Je zde samozřejmě ona záhada s jiným typem květů, než má odrůda podle pomologie mít, ale hlavně je tady velmi - převelmi zajímavá chuť plodů. I u drobných plodů je tato výrazná a odlišná chuť od Redwinu patrná. Dužnina má poněkud krémovější bílou barvu s odstínem do žluta, než klasické bělomasky.

Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika