Sázení a stříh broskvoně



host - 235.249 (?)
27.3.2011 20:31

Na internetu najdete na jakoukoli otázku všechny odpovědi které si dovedete představit.

Zasadit, zalít (to aby se půda srovnala ke kořenům, musí se zalít po zasazení, namočení kořenů do vody to nenahradí) a první rok zalévat, hlavně když delší dobu neprší. To je na rozdíl od povýsadbových řezů testy ověřené jako nejlepší nejspolehlivější řešení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 27.3.2011 9:13

Pokud stromek vyryjete ze školky a hned zasadíte, je zbytečné ho namáčet. Jestli stál delší dobu v prodejně volně nebo jen v pilinách, namočení mu prospěje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.41 (?), 27.3.2011 9:49

Děkuji, za rady..Víte máme zahradu na skoro samotě, a ti sousedé, co tam jsou určitě nic nepěstují natož broskve..Takže tam rada nehrozí..No a proč jsem zakracovala kořeny, protože jsem to vyčetla na internetu..Ani tady se rady neshodují, tak kde je mám nabrat..ty rady?...dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.249 (?), 27.3.2011 20:31

Na internetu najdete na jakoukoli otázku všechny odpovědi které si dovedete představit.

Zasadit, zalít (to aby se půda srovnala ke kořenům, musí se zalít po zasazení, namočení kořenů do vody to nenahradí) a první rok zalévat, hlavně když delší dobu neprší. To je na rozdíl od povýsadbových řezů testy ověřené jako nejlepší nejspolehlivější řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 27.3.2011 9:55

Kořeny se ani tak nemusí zakracovat jako obnovit čerstvým řezem tu "amputaci", které se mu dostalo po vyorání ve školceí a tudíž utržení od zbylých kořenů. Zdůrazńuji obnovit řezem do čerstvého dřeva a mírně šikmo aby to jakoby přiléhalo k zemině po vložení do jámy ale to už jsou detaily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 28.3.2011 0:08

Řez kořenů, resp. jeho důležitost se příliš zveličuje. Pokud zasadíte kořeny tak, jak jste je dostala, vůbec nic špatného se nestane. Když začistíte ostrým řezem (střihem) roztřepené, utržené konečky a odstraníte zaschlé části, taky dobře. Na rozdíl od Ronyho bych řez vedl kolmo ke kořenu, aby rána byla co nejmenší, tedy nikoli šikmo řeznou plochou k zemi. Ale to je věc názoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.4.2011 18:47
Odborníci zahradničtí mne poněkud "vyšplouchli" a já nemám doposud ostřihány broskvoně (furt bylo času...). Dají se ještě po odkvětu ostříhat a nebo bude lepší nechat je odplodit (pokud bude co), udělat probírku plodů a zastřihávat průběžně letorosty? Hlavní střih udělat pak co nejdříve po sezoně. Něco málo si sice ostřihám ale chtěl jsem u těchto stromků udělat velký "sestřih", celkové zmenšení stromů a na to si netroufám. Díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.239 (?), 13.4.2011 20:23

Vůbec nic se nestalo, že je dosud nemáte ostříhané, Klidně se do toho pusťte i v současné době, třeba o víkendu. Vypadá to na zdravé dobře rostoucí stromy. Myslím, že je můžete snížit o cca 1 m (levý strom) a cca 1,5 m (pravý strom).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.4.2011 20:46
Díky, takovou nějakou představu jsem měl a i stále mám...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 13.4.2011 21:21

Až to budete mít ostřihané, dejte sem fotky a my Vám ohodnotíme ty borce, kteří se toho ujmuli. Jinak opravdu pěkné stromky, ostřihání by mělo být v pohodě, nejsou nutné žádné "drastické" zásahy. Osobně rovněž střihám až těsně po odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 25.4.2011 8:41
Tady jsou fotky po zásahu...


... před
... před
a po ...
a po ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika