Řez broskve



host - 212.49 (?)
23.9.2020 10:45

Vyholování je problém když je metr a více starého holého dřeva, když se broskve několik let neřežou, ale podle těch fotek je vyholených míň, to je úplně normální. Prý se říká, že broskev by se měla pěstovat jako réva, tak i z toho hlediska by to mělo být ok. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 144.38 (?), 23.9.2020 6:52

Dobrý den. Není třeba se obávat ani hlubšího řezu. Letos na jaře jsem vzal motorovkou broskvoň starou 10 roků úplně na korunku. Jako vrby na obrázcích pana Lady a po letošních deštích jsou přírůstky i 150 cm. Broskvoně spolehlivě obrazí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.49 (?), 23.9.2020 10:45

Vyholování je problém když je metr a více starého holého dřeva, když se broskve několik let neřežou, ale podle těch fotek je vyholených míň, to je úplně normální. Prý se říká, že broskev by se měla pěstovat jako réva, tak i z toho hlediska by to mělo být ok. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.229 (?), 12.10.2020 21:09
Diky všem za reakce. Budu se jimi ridit. Kszdopadne jsem orezal na zacatku zari 2 nektarinky tak jsem zvedavy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lubomír - (2) - 57.8 (?), 10.11.2020 10:19

Dobrý den všem.

Jsem poměrně začínající zahrádkář a rád bych vás poprosil o radu.Teď na podzim jsem zasadil broskvoň (posléze jsem zjistil, že je to lepší z jara:-)).Je to poměrně velký stromek a tuším, že by měl projít řezem, asi nejlépe v době květu?Můžete někdo na přiložené fotce naznačit, popřípadě popsat, jak bych měl postupovat.Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.93 (?), 10.11.2020 17:47

Sestřihla bych teď, do jara by vám s takovouhle korunkou mohla uschnout. Zatím bych ji střihla nad prvními výhony odbočujícími z korunky směrem ven. Zjara uvidíte, které pupeny přežily a můžete korunku upravit. Neděste se, že z korunky skoro nic nezbude, je to důležité pro ujmutí stromku (má teď poškozené kořeny a velkou korunku by neutáhnul). Hlavně ho před zimou pořádně prolijte a pak dole u kmínku přes tuhle první zimu nasypejte tak 30cm vysokou hromádku zeminy, bude chránit místo očkování.           Lída

Jen dotaz - zastřihl jste jí konce kořínků před výsadbou a namočil ji aspoň na půl dne do vody? Jestli ne, tak to ještě raději udělejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.196 (?), 10.11.2020 21:57

To je nějaká novinka, zasypávat stromek hlínou? Zasadil jsem už hodně přes stovku stromků, ale ještě nikdy se mi nestalo, že by stromek vymrznul v místě štěpování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.93 (?), 11.11.2020 22:33

Novinka to není, dělává se to po podzimní výsadbě první zimu. Pokud by vršek odešel, ochrání to dole pár spících pupenů a o stromek zcela nepřijdete. Kromě toho to také přes zimu omezuje odpar vody z půdy a brání tak uschnutí stromku.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 12.11.2020 12:37

Nejjistější je jarní výsadba koupených narašených stromků. Mně osobně se podzimní výsadba broskvoní dařila zřejmě hlavně z důvodu teplých zim v posledních letech. Ovšem až na jeden stromek, který mně na jaře tento rok po podzimní výsadbě nevyrašil, zrovna taková odrůda, která se špatně shání. Přitom stromek byl celkem vitální, jak se na podzim zdálo. Například tento rok v květnu jsem si ve Spomyšli všiml taky hodně stromků broskvoní, které vůbec nevyrašily. Kupovat broskvoň na podzim, je stejné, jako kupovat zajíce v pytli. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.31 (?), 12.11.2020 17:23

Kupovat broskvoň na podzim, je stejné, jako kupovat zajíce v pytli.

A čo marhule? Tie sa kedy lepšie ujímajú? Na jeseň alebo na jar?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.93 (?), 12.11.2020 19:16

Meruňky se mohou sázet jak na podzim, tak na jaře.

Jinak je lepší sázet stromky na podzim, protože přes zimu zakořeňují a zjara začínají růst. Pokud se sází zjara, musejí zakořeňovat i růst současně. Platí to pro stromky právě s výjimkou broskvoní, pro které je doporučuje výsadba zjara, když začínají rašit.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika