Řez broskve



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Lubomír - (2) - 57.8 (?) 
11.11.2020 6:35

Lído děkuji Vám za cenné rady.Stromek byl ve vodě skoro 24 hodin, kořínky jsem zastřihl.

Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 237.80 (?), 18.3.2021 16:04
Dobrý den, Jsem laik zacatecnik a prosil bych o radu. Loni na jaře jsem vysadil broskvoň a během loňska jsem pouze zkracoval větvičky tak o třetinu koncem léta. Tato broskvoň bude nejspíš potřebovat letos jarní řez, mohl by mi nějaký odborník poradit jak správně provést řež (viz) foto abych stromku spíše neublížil než pomohl? Nejlepší by bylo přímo na foto vyznačit jak provést řezy. Co jsem se dočetl tak bude dobře tento řež provést jakmile stromek půjde do květu. Jelikož je letos ještě dost chladný březen nejspíš s řezem počkám až se trochu oteplí a stromek vykvete, je to tak správně? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 19.3.2021 7:28

Vtomto případě bych šel hodně zpět-stromek seřízl v úrovni prostředního provázku. Vyměnil hrubý hranol za kůl s kulatým profilem, hladkým povrchem, uvázal na osmičku a lep neaplikoval na holý kmínek... Termín zákroku klidně v příštím, slunečném, teplejším týdnu-i postřik proti kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 19.3.2021 13:23

Zdravíčko pane 237.80.Chybí nám údaj v jaké lokalitě broskvičku pěstujete.Stromek pěkně obrůstá a máte dvě možnosti.

Teplá a slunná poloha: Řez na štíhlé vřeteno. Znázornění střihu obr.1.Podotýkám, broskvoň jsem takto nikdy nezapěstovával ale od jabloní se to nebude moc lišit.Hrubé znázornění střihu a samozřejmě vyvázání ponechaných letorostů do vodorovnější polohy a zřejmě i kratší střih po vyvázání tak aby bylo docíleno profilu smrku.

Teplá i okrajová poloha : Řez na kotolovitou korunku se čtyřmi kosterními větvemi obr.2.Hrubé znázornění a ohnutí kosterních větví do přibližné stejné výškové roviny.Letorosty pro budoucí kosterní větve si budete v reálu vybrat sám a vyvázat.Po vyvázání nezapomeňte na zakrácení.Ostatní obrost odstranit.Nezapomeňte na dostatečný odstup jednotlivých kosterních větví na terminálu.

Takto jsem provedl zapěstování na své broskvičce.Žádné vytáhlé vrbové proutí ale stromek který 15 let opečovávám ze země.Detail rozvětvení na kotlovitou korunku viz.obr.3

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

1
1
2
2
3
3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.80 (?), 20.3.2021 20:37
Děkuji za odpověď, Broskev je na jižní stranu na Jižní Moravě takže přes jaro a léto je tu docela teplo. Nicméně řed plotem je vzrostlý javor, který v létě příjemně stíní před silným sluncem. Přemýšlím tedy o řezu na štíhlé vřeteno jak popisujete. Jarda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 21.3.2021 10:47

Pane 237.80,pokud uvažujete o štíhlém vřetení pro názornost pěstování pár obrázků.

Zahradě zdar - Mičurin (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jar12 - (2) - 237.80 (?), 28.3.2021 18:40
Dobrý den, Tak jsem to udělal následovně viz. Foto. Je to takto v pořádku?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.80 (?), 28.8.2021 13:35
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat ohledně letního řezu broskve a nektarinky. Přes léto mi chytly stromky nějakou nemoc kde mi opadaly skoro všechny listy. Je dobré i přesto udělat letní řez? Broskvoň loni vysazená, nektarinka letos. Pokud řez doporučujeme, prosím jak - nejlépe vyznačit do přiložené foto.
Broskvoň
Broskvoň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.80 (?), 28.8.2021 13:37
Ještě foto nektarinky.
Nektarinka
Nektarinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 28.8.2021 19:51

Já tam vidím hlad. Jestli chcete pěstovat br.+nekt., tak nepěstujte okolo-pod stromkem trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika