Prvni sázení - broskev či nektarinku?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 35.64 (?) 
21.6.2016 17:12

Broskev, na podzim nezapomenout stříkat Championem (a pod.), totéž na jaře před rašením. S nektarinkou (Flavour Top) mám špatné zkušenosti, vedle stojící broskve jsou v pohodě. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 110.116 (?), 21.6.2016 17:26

Mám na zahradě 5 broskvoní. Moja frflala, že nemá ráda ty chlupatý šlupky na plodech, Tak jsem jí předloni vysadil 2 nektarinky. Co čert nechtěl, ujaly se a letos mají mít první plody. Matoucí je, že sice ještě nejsou samozřejmě zralý, ale jsou opět chlupatý. Buďto došlo při koupi o záměnu druhu nebo mají nektarinky před dozráním chlupaté slupky taky.  indecision   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.55 (?), 21.6.2016 22:11

Spíš ta záměna, nektarinky jsou hladké od malička.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.117 (?), 22.6.2016 21:10

Aj nektarinky su chlpate, ale pred dozretím sa musia oholiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 22.6.2016 21:39

Podzimní postřik Championem (a pod.) není nutný. Stačí postřik na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.55 (?), 22.6.2016 22:13

Možná jak kde. U nás (HK) jsou potřeba tři - na podzim a zjara Kuprikol (nebo ten Champion), za 14 dní Syllit. Termínově se řídím SAT 7, vychází to.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 23.6.2016 13:18

Ale proč ne? Když jste spokojena se třemi postřiky, paní Lído, je to vaše rozhodnutí.  Vždyť jde o prevenci. Otázkou je, zda postřik na podzim je nutný.  Já jsem za 20let, co broskvoně pěstuji, podzimní postřik nedělal a nemám pocit, že bych něco zanedbal. Chci tím říci, že není prokázáno, že bez podzimního postřiku bude příští rok kadeřavost větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.191 (?), 23.6.2016 16:52

Je to od tématu a jen celkem má "čerstvá" zkušenost:

Klimatické podmínky se hodně mění, sice se otepluje, ale i tak...
Nejlepší je kouknout se po sousedních zahradách. Co kde roste a čemu se tam daří.
Celkem dlouho úspěšně pěstuji révu, částečně i na úplně "nechráněných" místech, ale meruňkách a broskvím i když jsem je myslím vysadil pro ně do nejpříznivějších míst se vůbec nedaří. Jen už asi pět let rostou, rostou a nic.
Ale, žena chtěla...
Odrůdy nevím, ale určitě jsem vybral ty nejvíce odolné do drsnějších podmínek Valašského království. A ani jsem je nezanesl do výsadbových plánů protože jsem tomu pokusu od začátku nevěřil...
A ani kácet je nebudu, ať si s tím dělá pořádek ten kdo to vymyslel...
(Je jich asi 8 a zabírají ta nejlepší místa).

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.55 (?), 23.6.2016 21:54

Nevím. Když jsme stříkali jen 2x zjara (je fakt, že bez sledování SAT 7) dle odhadu (podle angreštu), měla jsem kadeřavost víc. Ale mohlo to být chybným termínem nebo špatným rokem (někdy kadeřavost zlobí víc, jindy méně - podle počasí). Co stříkám i na podzim a zjara sleduji SAT 7, mám kadeřavých nanejvýš pár listů. A na podzimní i 1.jarní postřik používám Kuprikol (pokud vím, lze ho použít i v bio-zemědělství). Škoda, že končí.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 23.6.2016 22:04

Kuprikol končí? Tak dík za informaci, jdu se předzásobit, pokud to je ještě možné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika