Postřik proti kadeřavosti již nyní?



host - 189.109 (?)
5.1.2023 12:30

A má takový postřik nějaký smysl? Stejně se maximálně hnou pupeny, pak ještě měsíc až dva zima bude. A až bude rašení pokračovat, postřik už účinkovat nebude. Potlačí v tomto stádiu, když stejně přijde ochlazení před úplným rašením listů, nějakým způsobem postřik tuto chorobu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 4.1.2023 19:22

Už jste to zde asi popisoval, ale nějak nevím jak to najít. Můžete prosím zveřejnit metodiku, abych se mohl opičit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.1.2023 12:10

Pokračují vysoké lednové teploty a prognóza naznačuje, že požadovaná hodnota pro postřik nastane v průběhu několika dní. Alespoň tady u nás. Podle stavu pupenů by to odpovídalo. Připomínám, že při tomto prvním postřiku je nejúčinnější měď, tzn. hydroxid měďnatý, nebo oxychlorid mědi (Champion, Kuprikol), nikoliv Sulka. Připravme se na to, že i přes všechny možné i nemožné postřiky se nějaká kadeřavost stejně objeví, zvláště pokud je po odkvětu studené a deštivé počasí. Nová sezóna ochrany ovocných dřevin právě začíná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 5.1.2023 12:30

A má takový postřik nějaký smysl? Stejně se maximálně hnou pupeny, pak ještě měsíc až dva zima bude. A až bude rašení pokračovat, postřik už účinkovat nebude. Potlačí v tomto stádiu, když stejně přijde ochlazení před úplným rašením listů, nějakým způsobem postřik tuto chorobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 5.1.2023 13:28

Nynějším oplachem se zřejmě zničí houba která už na pupenech je. Jestli příjde pak zima, tak po ní bude potřeba znova postřik, přičemž ten druhý pozdější postřik má vyšší účinnost - to bude to,,kouzlo" pozdního postřiku u pana Waltera.

Nevím odkud se houba kadeřavosti bere, ale poslední studené deštivé jara byla ukázkovým případem druhotná pozdně jarní kadeřavost, kdy prvních 10-15cm nových přírustků je zdravých a na přelomu kvetna/června přichází silná kadeřavost která zdecimuje další přárustky. Stačí zima a časté mokro a je jedno že je už červen. Jestli je to nový projev nějak zmutovaté druhotné kadeřavosti nevím. Odkud se kadeřavost po prvním postřiku znova bere?  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 5.1.2023 13:39

Ještě dodám, že jsem u zahradníka těsně před květem vloni použil pouze zbytek Thiramu co jsem měl ve flašce, měď nedával žádnou a kadeřavost se neprojevila. Z toho plyne že Thiram má účinnost vyšší než měď, proto ho zakázali laugh. Druhá věc že tento pozdní postřik stačil. Ale vloni bylo jaro jakš takš přijatelné. Předtím studený máj v stodole ráj... tak to je total houbárna. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 5.1.2023 15:31

odkaz: amet.cz-kadeřavost broskvoní 2023-Metodika pěstování broskvoní a nektarinek v podmínkách čr, odst. ochrana proti chorobám a škůdcům, kadeřavost broskvoně. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.1.2023 12:43

Thiram je sice pouze kontaktní fungicid, dá se ale použít takto pozdě, jak píše Martin. Bohužel jak s Thiramem tak Syllitem je už zřejmě ámen. U Syllitu jsem se domníval, že na Slovensku dostupný bude i nadále (levné postřiky), ale bohužel to tak není. Hlavně, že mám zbytečnou zásobu Ridomilu Gold na rajčata, kde jsem nemusel v minulém roce stříkat ani jednou. Syllitu a Thiramu mám tak na jedno použití. Co se týče kadeřavosti a moniliového úžehu, tak od jisté doby nenechávám nic náhodě, ať je počasí jaké chce. Ovšem zajímala by mě jiná věc, a to, z jakého důvodu zašly všechny broskvoně Jirkovi (FM). Škoda, že nepřidal nějaké fotky projevů onemocnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.1.2023 17:37

Na Tři krále o krok dále. Letos je dokonce takové teplo, že ze země lezou první květy, co tady každý rok fotím. Přitom před rokem jsme si na Vysočině fajně zabruslili. Čo sa týka kučeravosti, tak mapa Ametu se signalizací aktivních teplot sedí letos s viditelným narašením pupenů zdejších broskvoní dokonale. U Vás také? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 11.1.2023 18:49

Hradec Králové. Jehnědy lísek jsou rozvolněné, nepráší. Nedělal jsem podzimní postřik mědí, proto postříkám co nejdříve, podle počasí. Dle AMETu pro HK termín pomalu nastává. Druhý postřik mědí bude pravděpodobně během února, podle teplot. Raději mnohem dřív, než později!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 11.1.2023 20:50

Koncové pupeny ještě neraší. Aktuální SAT7 = 1100 mělo by se už stříkat, ale lísky taky nepráší, moc jim ten SAT nesedí. Koncové pupeny neraší, ty se nakazí kadeřavostí jako první, takže ještě je rezerva na postřik. Navíc není 24 hodin kdy by nepršelo, prší pořád prosinec - leden denně, ten postřik se zbytečně smývá, ještě počkám, třeba se ochladí a ještě oddálí.

Meruňky už se otevírají květní pupeny, jdou vidět poupata, kritická teplota vymrznutí začíná již u -4°C sad. Severovýchod 240m.  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika