postřik broskvoní proti kadeřavosti



host - 88.108 (?)
17.2.2007 22:47
Já také dnes. Syllitem. Pupeny opravdu praskají. Ještě to zopakuji v poslední březnové dekádě.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 191.35 (?), 10.2.2007 17:45
Dnes jsem provedl postřik přípravkem Delan poti kadeřavosti. Broskvoně jsou už probuzené /HK/. Dle počasí to bude chtít cca za 14 dnů zopakovat. Myslím, že kadeřavosti bude letos dost. Broskvoně a houba neměly pořádný vegetační klid.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.108 (?), 10.2.2007 19:25
Nejvíce se mi osvědčil SYLLIT. Pokud se na zahradu dostanete jen o víkendu, nemůžete provést postřik vždy v termínu(např. kvůli dešti).
Nesouhlasím s názorem, že na postřik je po vyrašení pozdě. Otrháním napadených listů a opakovaným postřikem(interval 14 dnů). Lze napadení výrazně snížit. Pokud neošetřují sousedé, nikdy se částečnému napadení nevyhnete.
Pokud, ale postřik neprovedete vůbec, můžete o strom přijít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 17.2.2007 20:31
Lísky kvetou fest /HK/, stříkal jsem dnes SYLLITem. Pupeny pukají!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.108 (?), 17.2.2007 22:47
Já také dnes. Syllitem. Pupeny opravdu praskají. Ještě to zopakuji v poslední březnové dekádě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.130 (?), 26.2.2007 10:42

Stříkám v únoru 1 x Sulkou nebo Kuprikolem (každý rok střídám).
Cca za 14 dní opakuji postřik Syllitem. I pod Šumavou jsou výsledky výborné.
(Vzhledem ke klimatickým podmínkám sázím jen odolnější druhy - např. Red Heaven. Na kadeřavost je však tento druh také náchylný).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
petraslavek - (9), 28.2.2007 16:25

Jak dlouho po postřiku proti kadeřavosti nesmí pršet? Stříkala jsem v lednu, když bylo teplo a teď stříkám denně jak idiot, protože mi na to pokaždé naprší.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.39 (?), 28.2.2007 17:23
Záleží na tom,jestli postřik stihl uschnout a jak silný byl následný déšť. Pokud postřik uschl, obvykle není nutné stříkat znovu. Postřiky obecně jsou účinné pouze do té doby než zaschnou (každá chemická  látka reaguje jen v roztoku). Výjimkou jsou postřiky působící fyzikálně (např. ucpáním dýchacích otvorů škůdců). Za vegetace se účinnost zaschlých postřiků může obnovit -např. další den opětovným zvlhčením  rosou. V předjarním postřiku se na to ovšem nespoléhá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.220 (?), 4.2.2016 9:46
Nejlepší je KOCIDE, nesmívá ho déšť. Jsem zvědavý, kdy se příspěvky zaktualizují, jsou 9 let staré.Není to již přiblblé? Zdraví V.N.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 4.2.2016 13:44

Nevidím v tom nic přiblblého, postupy jsou stále stejné a přípravky v podstatě také.
Nevím, proč si myslíte, že z měďnatých přípravků nesmývá déšť zrovna Kocide. Vždy záleží na podmínkách v době aplikace a jak brzo a jak silný ten déšť přijde.
Já bych zase řekl, že za určitých podmínek je odolnější dešti Funguran.

Jinak aktualnější příspěvky jsou ve vlákně Kdy postřik proti kadeřavosti.............

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.220 (?), 14.2.2016 13:26

Na přípravku KOCIDE je totiž napsáno, že ho nesmyje déšť.Je plno postřiků, které se již neprodávají, chtělo by to, aby ti výrobci vydali seznam, které výrobky je nahrazují.Před těmi lety bylo určitě počasí trochu jiné.

V.N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika