Neroustoucí broskvoň



jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?)
25.6.2008 8:47

Ja tipujem dusík. To je oveľa pravdepodobnejšia príčina. Predpokladám, že broskyňu nehnojíte ničím, že? (Čo je zásadná chyba u mladých broskýň.)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
stefanekr - (3) - 205.66 (?), 26.5.2008 11:51, zobrazeno: 18894x

Dobrý den, poradíte mi ohledně broskvoně? Koupil jsem před 2 lety broskvoň, zasadil na jižním svahu, ošetřil, broskve oba roky dala pár broskví, letos už je jich skoro 20, ale stromek vůbec neroste. Vloni jsem ho zastříhl na jaře, letos jsem zapomněl na jaře postříkat, objevila se kudrnatost, ale to by podle mně nemělo mít vliv. Nevím jestli začne růst nebo jestli se tomu dá nějak pomoct případně jestli zasadit novou? Díky za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.28 (?), 26.5.2008 12:15

Skrátit o polovinu nebo sesadit na niší větve kadeřavost odstranit přihnojit kristalonem na list okopat trávu kolem namulčovat a měla by se rozjet v růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.122 (?), 26.5.2008 12:24

A nevím nevím jestli je zapotřebí hned takové opatření. No snad napíše ještě někdo další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 26.5.2008 12:17

Vliv to má, zvlášť pokud je strom zasažený úplně, (letos je "výborný" rok na kadeřavost, takže předpokládám že ano) zpomaluje to růst tak že se skoro zdá že neroste.

V minulých letech rostla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarek* - (14) - 54.122 (?), 26.5.2008 12:28

Dobrý den!

Vy jste ji koupil před dvěma roky a už dvakrát zaplodila?

To jste ji po zasazení neostříhal? A letos už má opět tolik broskví, tedy zatím, před opadem? Nemohly by ty proskve být každý rok na úkor růstu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 26.5.2008 22:19

Doslova tak, stromek je vysílený kadeřavostí a plodností hned po výsadbě. Osobně nechávám první plod na vzorek (u každého ovoce) od 3.roku, normální plodnost od 4. roku. Stromek dobře zakoření a zesílí.   Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.10 (?), 13.6.2008 12:45

My jsme nechali na nasi broskvi plody hned 2. rok po vysadbe - bylo jich asi 10, ale spis diky tomu, ze kvety omrzly. 3. rok uz plne plodila a myslim, ze to neni na ukor rustu, protoze roste jak o zavod. Videla bych problem v te kaderavosti a mozna nedostatecnem rezu - ja nasi broskev rezu docela dost v lete a pak jeste znovu po odkvetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 25.6.2008 8:14

Dobrý den, u mé 3-leté broskvoně začínají v tomto období žloutnout listy od špiček. Kadeřavost je jen mírná, pouze několik listů. Stříkal jsem 2x na jaře, zalévám ji v suchém období. Poradí mě někdo co je příčinou? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 25.6.2008 8:37

Nejspíš nedostatek železa způsobený převápněním - je li maximum na mladých listech. Pomůže postřik zelenou skalicí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 25.6.2008 8:47

Ja tipujem dusík. To je oveľa pravdepodobnejšia príčina. Predpokladám, že broskyňu nehnojíte ničím, že? (Čo je zásadná chyba u mladých broskýň.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika