Neraší



Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?)
5.4.2010 17:10

Ještě je čas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 80.117 (?), 5.4.2010 13:35, zobrazeno: 7636x
Před 14 dny jsem koupil a zasadil 20 broskvoní. Ostříhané jsou na 2 očka, ale vůbec nechtějí rašit. U dvou je nějaký náznak, ale se zbytkem to vidím černě. Měl jste někdo podobný problém? Pavel
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 5.4.2010 13:58
Na podobný dotaz jsem již odpovídal. Je lépe řezat (stříhat) stromek broskvoně nadvakrát.V případě, že stromek ořežete na dva, tři pupeny a ponechané pupeny jsou poškozeny mrazem, nemá pak již z kosterní větve co vyrůst.Je vždy lepší si ponechat rezervu a pak na konečnou velikost dořezat ihned po vyrašení.Jak jsem již uvedl, platí to prakticky jen u broskvoně.U ostatních stromků pupeny poškozené nebývají. Ještě důležitá poznámka.Nadvakrát znamená první řez udělat na jaře co nejdříve.Živiny se při rašení přesouvají z kořenů do horních pupenů a tyto přesunuté živiny by se pří pozdním řezu odstranily spolu s ořezanými větvemi.Tato ztráta živin se nedá nijakým způsobem nahradit. Tady bude ale asi jiný problém.Stav stromků před koupí. Doporučuju co nejvíce zalévat a za dalších 14 dnů se uvidí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 5.4.2010 14:19

Broskvoňe se teprve nalévají, zaléží z jaké lokality jste. Taky školkař mohl provést podzimní vyoraní stromků ze školky a broskev celou zimu "přečkala" venku v pilinách. To by ji taky asi nepřidalo. Broskev má obecně ráda vásadbu jarní, ale ideáální je, když školkař najaře i vybírá stromky ze školky. 
Mohutně zalévejte, snad se vzpamatují.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.77 (?), 5.4.2010 14:45

Ještě 14 dnů počkát až se oteplí.Pak dle mé zkušeností, stromky znovu na kořenéch mírně pokrátit, ponořit na 1/2 dne celé do vody a k večeru opět vysadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 5.4.2010 17:10

Ještě je čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.201 (?), 5.4.2010 19:48
Na kořenech piliny byly znát :(řez jsem dělal dle doporučení školkaře. Děkuji za rady Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 5.4.2010 20:07

Namočil jste je po sestřihnutí kořenů před sázením na 24hod do vody? Dělám to u všech koupených stromků, aby nasály vodu.      L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.169 (?), 5.4.2010 21:03
Po zasazení dostal každý stromek 10 l vody. Sleduji vlhkost a zalévám podle potřeby, aby kořeny náhodou nezačaly zahnívat. Kmeny jsou zastíněny. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 5.4.2010 21:09

Nebojte, broskvoň snese vody jako akát, tu nepřelejete.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 7.4.2010 12:22

Předloni na podzim jsem sázel čtyři broskvoně, které měly v loňském jaře poprvé rašit. Tři byly od jednoho prodejce, který je přede mnou vytáhl přímo ze záhonu a ta čtvrtá od jiného nejmenovaného prodejce, pečlivě zabalená v igelitu s barevnou popiskou a s kořeny ve vlhkých pilinách. Ty tři začaly rašit standardně někdy koncem března, ale ta čtvrtá se probudila k životu až v polovině května! Manželka už nad ní dávno zlomila hůl. Já jem trpělivě čekal, zastřihnul jsem hlouběji výhony, kontroloval zálivku a čekal jsem až jsem se dočkal. Pak tu ztrátu hravě během jednoho měsíce dohnala. Proto není nutné se ukvapovat s předčasnými závěry. Klidně bych těm vašim broskvičkám dal k dispozici více času, než výše doporučovaných 14 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika