Nemocná nektarinka



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?)
10.4.2016 20:27

Té nektarince dáváte docela slušně na frak. Na otázku vám už paní Lída odpověděla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 216.242 (?), 10.6.2015 23:03

Děkuji za rady, koupím hnojiva co píšete a zkusím. Jak jsem již psala, tak ostatní stromy jsou v pořádku a staráme se o všechny stejně, Je pravda že jak nektariny tak broskve jsouk aždá jiná odrůda, tak tato asi bude méně odolnáPíštete o tom vápníku, zaléváme vodou ze studny a ta je tedy tvrdá: S těmi slepičinci to nebude, s hnojením to rozhodně nepřeháním, jestli pohnojím třikrát za sezonu tak je to moc. Nechtěli bychom o ni přijít, má výborné plody.  Děkuji Hanušová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.176 (?), 10.4.2016 17:28

Ahoj. Dnes som si na mojej nektarinke vsimol velke rany tesne pod ranami po reze. Vypada to tak, akoby korene stromu tahali vela vody a do konarov, ktore boli odstranene, chce prudit miazga. Pod rezom mlada kora praska a vznikaju otvorene rany. Odchlipenu koru som obrezal a do ran som dal balzam.  Este nikdy som sa s niecim takym nestretol, ani na tejto 5 rocnej nektarinke Fantasia. Neviete mi povedat, kde moze byt chyba? Strih som robil koncom februara, poda je tu cernozem. Posielam aj foto, toto bola najvacsia rana a vsimnite si, je to pod odrezanym konarom pod jadnym rezom.

Dakujem, Jaro


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.118 (?), 10.4.2016 19:17

Nektarinka se neřeže v únoru...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 10.4.2016 20:27

Té nektarince dáváte docela slušně na frak. Na otázku vám už paní Lída odpověděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.4.2016 21:18

Po velmi dlouhém období sucha konečně napršelo-i tak se to projevuje... Počkejme si čtrnáct dní a uvidíme popukané jabloně... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.176 (?), 10.4.2016 22:34

Viem, ze v ucebniciach sa pise, ze najlepsi termin rezu je august-srpen, ale ja to robim roky u broskyn ci nektariniek na zaciatku vegetacie. A to bolo kvoli teplemu pocasia uz koncom februara-unora. Nikdy som s tym nemal problem a toto co pozorujem teraz, sa mi nikdy nestalo. Budem sa teda viac zameriavat na dokladne vylamovanie letorastov, aby bolo potrebne co najmenej strihat. a Hlavny rez presuniem na august-srpen. Moze to mat suvis so zrazkami. Marec-brezen bol velmi suchy, naopak februar-unor bol rekordne mokry... naprsalo tu 250% normalu. Je to nektarinka fantasia a lepsiu odrodu som este nejedol. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fiala_petr - (31) - 18.229 (?), 17.7.2016 16:58

Stalo se mi něco podobného. Stejně zasazené(Harko), asi 3 m od sebe, prvním rokem už plodily, nechal jsem vzorkem jeden plod, druhým rokem jedna začla vadnout, silný nájezd mravenců, zakracoval jsem větvičky. Na jaře jsem ji vytáhl ze země, zkontroloval a zkrátil kořeny, nevzpamatovala se. Jedna je obsypaná, že jsem musel udělat značnou probírku plodů a druhá uschla. Stejně zasazená, stejně řezaná a zalévaná, stejné podmínky, stanoviště a oslunění, stejná půda a budu muset koupit novou. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika