Nedozralé nektarinky



host - 26.142 (?)
5.4.2008 16:18

Mě napadá jen to, zda vedlejší stromy jsou stejná odrůda. Pokud ne, nebo to nevíte, tak Vaše odrůda vyžaduje teplejší stanoviště, ale je to jen laický názor. Nezapomínejme, že nektarinky jsou velmi náročné na oblast pěstování-náročnější než klasická broskev a než meruňka. Oproti meruňce má jen výhodu v lepší vitalitě růstu. Pokud pěstujete jabloň v nevhodné oblasti, příznaky jsou podobné a chuť je řepovitá, nevalná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 158.211 (?), 9.8.2007 14:48, zobrazeno: 6692x
Plody nektarinky se zpočátku vyvíjejí podobně jako na sousedních stromech broskvoně. Začátkem července se ovšem růst plodů nektarinky zastaví a až do opadání listů jsou plody téměř v nezměněné podobě - malé, tvrdé a jen některé červěné zabarvené. S brosvoněmi nemám žadné problémy, tak jsem předpokládál obdobné vlastnosti nektarinky. Strom letos plodí třetím rokem, ale plody stejně jako minulé dva roky zřejmě opět nedozrají. Strom je docela pěkně urostlý a je mi ho líto zlikvidovat - je možné nějaké řešení (alespoň příští rok)? 
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.4 (?), 31.10.2007 7:38

Dívám se, že zatím žádná odezva, tak aspoň já... Nejsem sice žáden odborník, ale domnívám se, že Vám plodí podnož, jinak si to nedovedu vysvětlit, když okolní broskve jsou v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.42 (?), 31.1.2008 17:48

Váš problém u mne začal stejně. V určité fázi se růst nektarinek (mám jen 1 strom) zastavil ve velikosti kaštanu, růst broskví pokračoval normálně. Když jsem už myslel, že z úrody nic nebude, snad po měsíci se růst obnovil a plody rychle dorostly do normální velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.142 (?), 5.4.2008 16:18

Mě napadá jen to, zda vedlejší stromy jsou stejná odrůda. Pokud ne, nebo to nevíte, tak Vaše odrůda vyžaduje teplejší stanoviště, ale je to jen laický názor. Nezapomínejme, že nektarinky jsou velmi náročné na oblast pěstování-náročnější než klasická broskev a než meruňka. Oproti meruňce má jen výhodu v lepší vitalitě růstu. Pokud pěstujete jabloň v nevhodné oblasti, příznaky jsou podobné a chuť je řepovitá, nevalná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika