Mravenci vykusujou květy



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.60 (?)
24.4.2011 13:04

Mám vykousané pestíky z květů višní. Vykousali je velcí rezaví mravenci. Broskve jsem zatím neprohlížel ale višňový květ je pro ně úzký a zřejmě si dělají přístup na sladkou šťávu uvnitř květu. Nejdříve jsem si říkal, že by náhradní opylovači za chybějící včely, ale skutek utek. Takže nejenom roznášejí mšice, ale škodí i likvidací pestíku před prorůstem pylu z blizny do semeníku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 175.162 (?), 11.4.2011 8:07, zobrazeno: 4811x

Vypozoroval jsem, že mě mravenci nalezli do květů broskvoní a úplně devastují květ - sežerou pestík tyčinky i zárodek plůdku a zůstane úplně prázdný květ, který pak upadne. Letos jsem zjitil, že napadli i meruňku. Snad ještě něco zachráním - nalepil jsem na kmen lepící pásku, odstanil podpěry větví a u paty kmene nastříkal Biolit na mravence. Máte taky takovou zkušenost s tímto jevem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.60 (?), 12.4.2011 16:22

Ano, i já jsem zjistila, že na moji čtyřleté broskvoni jsou všechny květy vykousané.Mravenci jsou velké a zrzavé.I když dost kvetla, nenašla jsem jeden květ, který by byl plný.Mám po náladě, budu čekat zas na příští rok.Letos je po úrodě. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.60 (?), 24.4.2011 13:04

Mám vykousané pestíky z květů višní. Vykousali je velcí rezaví mravenci. Broskve jsem zatím neprohlížel ale višňový květ je pro ně úzký a zřejmě si dělají přístup na sladkou šťávu uvnitř květu. Nejdříve jsem si říkal, že by náhradní opylovači za chybějící včely, ale skutek utek. Takže nejenom roznášejí mšice, ale škodí i likvidací pestíku před prorůstem pylu z blizny do semeníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika