Mravenci vykusujou květy



host - 175.162 (?) 
11.4.2011 8:07, zobrazeno: 4812x

Vypozoroval jsem, že mě mravenci nalezli do květů broskvoní a úplně devastují květ - sežerou pestík tyčinky i zárodek plůdku a zůstane úplně prázdný květ, který pak upadne. Letos jsem zjitil, že napadli i meruňku. Snad ještě něco zachráním - nalepil jsem na kmen lepící pásku, odstanil podpěry větví a u paty kmene nastříkal Biolit na mravence. Máte taky takovou zkušenost s tímto jevem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 144.60 (?), 12.4.2011 16:22

Ano, i já jsem zjistila, že na moji čtyřleté broskvoni jsou všechny květy vykousané.Mravenci jsou velké a zrzavé.I když dost kvetla, nenašla jsem jeden květ, který by byl plný.Mám po náladě, budu čekat zas na příští rok.Letos je po úrodě. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.60 (?), 24.4.2011 13:04

Mám vykousané pestíky z květů višní. Vykousali je velcí rezaví mravenci. Broskve jsem zatím neprohlížel ale višňový květ je pro ně úzký a zřejmě si dělají přístup na sladkou šťávu uvnitř květu. Nejdříve jsem si říkal, že by náhradní opylovači za chybějící včely, ale skutek utek. Takže nejenom roznášejí mšice, ale škodí i likvidací pestíku před prorůstem pylu z blizny do semeníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika