Mravenci na stromech



host - 167.44 (?)
19.8.2013 17:50

Tak po dvou měsících po nátěru jsem nezaregistroval na stromech výskyt byť jen jediného mravence. Nátěr i po deštích stále lepí a mravenci nemají šanci se přes něj dostat. Chemstop jsem koupil v OBI a jistě je k dostání i jinde. Takže doporučuju. Radek Barkman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 180.30 (?), 12.7.2007 19:32, zobrazeno: 25759x
Dobrý den,

mohl by mi prosím někdo poradit? 
Po ovocných stromech a zvláště po broskvoních a nektarinkách nám lezou mravenci. Každý strom, na kterém se mravenci vyskytují, trpí částečnou kadeřavostí. Je nějaká spojitost mezi mravenci a kadeřavostí? (mšice jsem neobejvil) Jak se proti nim můžu bránit?

Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 12.7.2007 21:36
Njsem si jistý, zda v tuto dobu ještě může být na broskvoních patrná kadeřavost. Souvislost mravenců a houbové choroby nevidím žádnou. Nijak jinak, než roznášením a ochranou mšic mravenci stromům neškodí - nebo o tom aspoň nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.122 (?), 11.10.2008 15:23

ja mužu říct, že my s tím mame každoroční zkušenost.otrhavame kadeřave listy, a některé jksou delší protože jsou na mladych vyhonech.nebojte se o ně, oni znovu narostou.lepící pásky náš problém řešily vždy jen na chvíli.otrhame listy a někdy jich tam zustane mín jak polovina.listy stejně znovu narostou nové.a vždy jak zparříme štatne listy tak je odstranim.beru si na to i nužky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.140 (?), 28.5.2009 22:10

Mravenci jsou potvory, nic proti nim nepomáhá. Loni nám ze 7 broskví (mladý stromek) nakousali 5. Letos to odnáší jahody. Ráda bych si přečetla jak je zlikvidovat, i když to by byla zahrada chudší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.44 (?), 19.6.2013 18:35

I já mám brosvoň plnou lezoucích mravenců. Mšice tam nejsou, ale mravenci tam jistě nic užitečného nedělají. Koupím odpuzující nátěr proti mravencům pod názvem Chemstop. Natře se pás na kmen a mravenci se přes něj nedostanou. Odpuzuje je. A především si udržuje velmi dlouho lepivost. Kamarád to vyzkoušel a funguje to. Jiné řešení nevidím. Radek Barkman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.44 (?), 19.8.2013 17:50

Tak po dvou měsících po nátěru jsem nezaregistroval na stromech výskyt byť jen jediného mravence. Nátěr i po deštích stále lepí a mravenci nemají šanci se přes něj dostat. Chemstop jsem koupil v OBI a jistě je k dostání i jinde. Takže doporučuju. Radek Barkman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika