Mravenci na stromech



host - 167.44 (?)
19.6.2013 18:35

I já mám brosvoň plnou lezoucích mravenců. Mšice tam nejsou, ale mravenci tam jistě nic užitečného nedělají. Koupím odpuzující nátěr proti mravencům pod názvem Chemstop. Natře se pás na kmen a mravenci se přes něj nedostanou. Odpuzuje je. A především si udržuje velmi dlouho lepivost. Kamarád to vyzkoušel a funguje to. Jiné řešení nevidím. Radek Barkman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 180.30 (?), 12.7.2007 19:32, zobrazeno: 25762x
Dobrý den,

mohl by mi prosím někdo poradit? 
Po ovocných stromech a zvláště po broskvoních a nektarinkách nám lezou mravenci. Každý strom, na kterém se mravenci vyskytují, trpí částečnou kadeřavostí. Je nějaká spojitost mezi mravenci a kadeřavostí? (mšice jsem neobejvil) Jak se proti nim můžu bránit?

Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 12.7.2007 21:36
Njsem si jistý, zda v tuto dobu ještě může být na broskvoních patrná kadeřavost. Souvislost mravenců a houbové choroby nevidím žádnou. Nijak jinak, než roznášením a ochranou mšic mravenci stromům neškodí - nebo o tom aspoň nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.122 (?), 11.10.2008 15:23

ja mužu říct, že my s tím mame každoroční zkušenost.otrhavame kadeřave listy, a některé jksou delší protože jsou na mladych vyhonech.nebojte se o ně, oni znovu narostou.lepící pásky náš problém řešily vždy jen na chvíli.otrhame listy a někdy jich tam zustane mín jak polovina.listy stejně znovu narostou nové.a vždy jak zparříme štatne listy tak je odstranim.beru si na to i nužky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.140 (?), 28.5.2009 22:10

Mravenci jsou potvory, nic proti nim nepomáhá. Loni nám ze 7 broskví (mladý stromek) nakousali 5. Letos to odnáší jahody. Ráda bych si přečetla jak je zlikvidovat, i když to by byla zahrada chudší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.44 (?), 19.6.2013 18:35

I já mám brosvoň plnou lezoucích mravenců. Mšice tam nejsou, ale mravenci tam jistě nic užitečného nedělají. Koupím odpuzující nátěr proti mravencům pod názvem Chemstop. Natře se pás na kmen a mravenci se přes něj nedostanou. Odpuzuje je. A především si udržuje velmi dlouho lepivost. Kamarád to vyzkoušel a funguje to. Jiné řešení nevidím. Radek Barkman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.44 (?), 19.8.2013 17:50

Tak po dvou měsících po nátěru jsem nezaregistroval na stromech výskyt byť jen jediného mravence. Nátěr i po deštích stále lepí a mravenci nemají šanci se přes něj dostat. Chemstop jsem koupil v OBI a jistě je k dostání i jinde. Takže doporučuju. Radek Barkman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika